75 aastat Teise maailmasõja lõpust: Kas sõja võit oli Venemaale võit või kaotus?

Riigikaitsesaade "Si Vis Pacem...",
- Updated

Sel nädalal möödub 75 aastat Teise maailmasõja lõpust. Ajaloo ohvriterohkemast relvakonfliktist ja Venemaa saatusest räägivad riigikaitsesaates „Si Vis Pacem“ ajaloolane Anti Poolamets ja ajaloolane Jaak Valge.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

10 commentsOn 75 aastat Teise maailmasõja lõpust: Kas sõja võit oli Venemaale võit või kaotus?

 • Avatar
  Jüri Böhm

  09. mai tervitus vene okupantidele!
  Vene sõdur pole mitte kedagi ega mitte kunagi vabastanud!
  Kõikjal, kuhu oli astunud vene kirsa, algas terror, vägivald ning tapatöö naiste, laste ja vanurite kallal.
  Avalik pöördumine 9. mai eel
  Seoses Teise maailmasõja Euroopa-lahingute lõpu aastapäeva lähenemisega on aktiviseerunud Venemaa ja kohalike okupantide propagandapasunad.
  Ülistatakse jälle Punaarmeed ja “suurt vene rahvast”, kes – Moskva tõlgenduse kohaselt – “vabastas Euroopat ja maailma” ning “tõi õnne ja õitsengut” meie õuele.
  Pealetükkivalt ja häbematult nõutakse tänulikkust ning alandlikku lugupidamist riikidelt ja rahvastelt, keda nö. vabastati.
  Oma lähinaabrite suunas aga vibutatakse noomivalt näppu ja ähvardatakse kohalike kolonistide rahutustega, kui me piisavalt Moskva meele järgi ei taha olla.
  Mida aeg edasi, seda räigemaks ja agressiivsemaks need avaldused ja ka teod muutuvad.
  Peale suurvene mõttelaadi, mis ulatub kaugele enne kurikuulsat enamlaste riigipööret, ammutatakse tuge ja ideoloogilist jõudu ka “sõdur-vabastaja” müüdist.
  Selle vana propagandakronu räpaste kapjadega trambitakse tänaseni Euroopa rahvaste õiglustundel ja lollitatakse maailma seda osa, kellel polnud “õnne” selle sõduri toodud “vabadust” kogeda.
  See räige ja alatu “vabastajamüüt“ tuleb kommunismi kuritegude hukkamõistmise käigus otsustavalt kummutada, et võtta pinnas “uusvabastajate” idanemiseks.
  Vene sõdur on Ida – Euroopa rahvaste mõrtsukas!
  Jüri Böhm Tallinnas 30.aprill 2008.
  25.04.2012 22:16
  Eelnevale lisaks:
  On ülimalt hämmastav, et mida aastaid edasi ja sõjast kaugemale, seda usinamalt ning räigemalt seda “vabastamisetrummi” taotakse ning keegi ei julge sellele paduvalele argumenteeritult tõega vastu seista.
  NB!
  Vene sõdur ei saa iialgi olla mingi vabastaja!
  Ta on ja on olnud läbi aegade impeeriumi sõdur aga ühegi impeeriumi sõdur ei saa juba oma olemuselt olla vabastaja, kuna kõik impeeriumid on ülesehitatud anastatud rahvaste kontide peale ja niisutatud nende rahvaste verega!!!
  Seega on “sõdurvabastaja” müüdi alatu vale juba algselt sellesse väitesse sisse programmeeritud aga keegi pole viitsinud isegi sellise lihtsa tõega oma rahvast selle mõnitava vabastajamöla eest kaitsta!

 • Avatar

  Millised asjatundmatud ajaloolased, kas nad ikka ajalugu teavad, selline tunne et on palgatud vasaklibide poolt moonutama ajalugu, nad isegi ei teadnud Versaille rahulepingust, rääkimata vene hinge eripärast, mul kui Eestlasel on häbi, selliste asjatundjate pärast, kas nad mõtlevad et me köik oleme lambad ja sööme seda s*tta mida nad ajavad. Austusega Sven Vou.

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  Midagi positiivset hääletul alistumisel oli- territoorium jäi alles, enamvähem Vana-Liivimaa piirides. Soome pidi andma Viiburi, meil oleks kindlasti läinud goorod Jurjev. Halvimal juhul kogu Eesti saartele tõugatud- Joss oleks irvitanud, et teil nii vähe rahvast, rohkem pole vaja. Ülejäänust saanuks venestatud Võõborg/Kaliiningrad.

 • Avatar

  II.maailmasõda algas 1.september 1939 ja lõppes 2.september 1945.9.mai lõppes suur isamasõda.

  • Avatar
   Täpsustus

   Hea märkus. Aga millegipärast tähistavad ka lääneliitlased II mailmasõja lõppu nimelt 8. mail, mitte 2. septembril.
   Põhjus selles, et alates maikuust 1945, polnud sõda, mis edasi läks, enam sisuliselt maailmasõda vaid üksinda jäänud Jaapani alistamiseks peetav sõda.

   • Avatar
    Aigar Ajaots

    Selle loogikaga poleks ka Saksa-Poola ja CCCP-Poola, CCCP-Soome mingi maailmasõda. Millal maailmasõda siis üldse algas?

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Muidugi oli võit sest vastasel juhul oleks neid oodanud natuke hullem kui orjapõli.Kuid maailmasõja eelmängu tõlgendatakse erinevalt st.ühed faktid vaikitakse maha ja võimendatakse teisi vähemtähtsaid sest elame ju tõe järgses ühiskonnas !Tegelikkuses on õigus nii venelaste kui ka lääne politoloogidel ajaloo ümberkirjutamisest sest mõlemal poolele vaikitakse maha paljud võtmetähtsusega aga ebameeldivad sündmused !
  Meie pronkssõdur on paljudele nagu okas tagamikus aga teiselt poolt-kui palju Eestlasi võitles Punaarmees ja seda mitte vabatahtlikult,kui palju meie suguvendi langes jne.ei tule tihti meile meeldegi.
  Minu isa võitles Sinimägedes nn.õigel poolel ja kaitses tema sõnul ametlikult saksa vägede ümbergruppeerumist ,tegelikkuses ladviku põgenemist mida nüüd nimetatakse Eestimaa kaitsmiseks !
  Kõigile neile suurtele viha külvajatele peaks olema teada,et vihkamine tekitab ainult vihkamist juurde mis on vaimsele tervisele
  kahjulik !

  • Avatar

   Ainsad, kes “õigel poolel” sõdisid, olid JR200’s Soome vabaduse eest võidelnud mehed, kes 1944 tulid tagasi ja saadeti Emajõe joont kaitsma, kellest loodeti uue Eesti kaiteväe tuumiku tekitamist. Ja pärast seda võitlesid “õigel poolel” vaid metsavennad.

 • Avatar

  Tegelikult oli sõja võitja hoopis Jaapan, kui vaadata olukorda 10-15 aastst pärast sõja lõppu. Jaapan hakkas eksportima kelli Šveitsi, optikat Saksamaale ja sõiduautosid USA-sse. Neil ei olnud ka Marshalli abi, mis suuresti aitas BRD jalule.

 • Avatar

  Lühemas perspektiivis oli kaotus, pikemas perspektiivis võit. Asi selles, et hullumeelsus on geneetiline ja kui hullusd sõjas sutma saavad, siis nad ei anna oma geene edasi. Eestit eristab Rootsist ainult see, et sakslased ja metsavennad ja Sinimägede veteranid ja ka Sm. Stalin harvendasid hullude ridu nii palju, et meil ei saa hullud kriitilist massi kokku. Kujutage et meil oleks 100 korda rohkem sallivaid ? Võidust on muidugi veel vara rääkida, sest võitlus inimeste ja kommunistide vahel käib juba 100 aastat, lõppu pole näha ning sellepärast pole Wabadussõda ega Teine Maailmasõda üldse klassikalised sõjad vaid ainult lahingud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused