Julgeoleku- ja riigikaitsesaade “SI VIS PACEM…” #1: Kunnas, Laneman ja Boltowski arutlevad Lõuna-Eesti tormikahjude, sõjaaja kohtusüsteemi ja sõnavabaduse teemal

Riigikaitsesaade "Si Vis Pacem...",
- Updated

“Si Vis Pacem” on uus riigikaitse- ja julgeolekusaade, kus peale sõjalis-poliitiliste küsimuste arutame ka riigikaitsega haakuvaid küsimusi nagu majandus, haridus, iive ja migratsioon. “Si Vis Pacem…” on tuntud ladina sententsi – si vis pacem, para bellum – kui tahad rahu, valmistu sõjaks, mõtte esimene pool: kui tahad rahu.

Esimeses saates arutavad Riigikogu liikmed reservbrigaadikindral Alar Laneman ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas kodanikukaitse võimalusi Lõuna-Eestis, mis oli tormi tõttu pikka aega ilma elektrita. Räägime vajadusest moodustada tsiviilkohtute kõrvale riigikaitsekohtud ning küsime, kas ka sõnavabadus on demokraatlikus riigis riigikaitseküsimus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saatejuht on ajakirjanik Erik Boltowski.

NB! Saade on võimalik vaadata videona või kuulata raadiosaatena!

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused