“PÄRANDKULTUURI HOIDES”: Evelin Poolamets mõtleb end rahvarõivaid valmistades aegade taha

Eesti, Saated,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Evelin Poolamets on käinud vabal ajal Jänedal käsitöökursustel, kus õpib rahvarõivaid valmistama ning tema käe all ongi valmimas tema kodukandi Viru-Jaagupi rahvariided, mis saavad valmis järgmiseks laulu- ja tantsupeoks.

„Tore on tunda läbi tunnet, mida tundis inimene, kes kandis neid rahvarõivaid 1800. aastal,“ mõtiskleb Evelin. „Põnev on mõelda, et kuidas ja miks just need mustrid valiti.“ Ta lisab, et käsitöö ongi nagu omaette meditatsioon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärandkultuuri hoidmine ja talletamine on tema jaoks väga oluline ning endale autentsete rahvarõivaste valmistamine on üks osa sellest.

„Rahvarõivas teeb iga kandja väärikaks,“ ütleb Evelin, leides, et ka president võiks kiirmoe asemel kanda tähtpäevadel just meie rahvarõivaid.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused