“SERVITI”, 10.01.2019: Majandusteadlane Andro Roos: Eestis on vaja rohkem rahvuslikku mõistust!

Serviti,

Ajakirjanik Andres Raidi vestluskaaslane on majandusteadlane ja Tartu hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos. Juttu tuleb muu hulgas heategevusest, Eesti maksupoliitikast, iibest, orjamentaliteedist ja rahvusliku mõistuse vajadusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2 commentsOn “SERVITI”, 10.01.2019: Majandusteadlane Andro Roos: Eestis on vaja rohkem rahvuslikku mõistust!

  • Avatar

    Näiteks-mis imega on Lätis 65 000 talumajapidamist(keskm suurus 300 ha)? Leedust ei räägigi.. Sellisel baasil saab juba arendada ühistuid, ühistulisi panku jne.

  • Avatar
    Allan Kiik

    Iga kord kui keegi jälle räägib, et “taastuvenergia” on hea äri ja seda tuleks laiendada, hakkab käsi ise kabuuri järele kobama 🙂 See on muidugi metafoor (nagu ameerikas peab nalja kohta kiiresti teada andma)… Seda juttu räägivad alati inimesed kes ei viitsi arvutada ja ei ole vaevunud süvenema kuludesse mis sellega paratamatult kaasnevad. Näiteks akupank, mis puhverdab tuuliku energiat ühe tunni jagu (ja ilma selleta tuleks tuulikud tegelikult võrgust välja visata, sest nad *suurendavad* teiste kütusekulu väga olulisel määral, vaadake analüüsi näiteks siit, riigi ametlikust statistikast on näha, et tuulikute lisandumine on suurendanud põlevkivi kulu ligi 30% – https://www.eees.ee/images/EEES/infopaevad/Taastuvenergia_probleemidest_2018.pdf ) maksab sama palju kui tuulik ise, ööpäevane varustuskindlus tõstaks tuuleelektri hinna juba 25-kordseks ja vaja oleks tegelikult nädalast puhvrit, alles siis oleks tuuleelekter suures mahus kautatav… Kellele on vaja 150-200 korda kallimat elektrit? Millised oleksid sellise absurdse “kauba” ekspordivõimalused? Kes seda üldse osta suudaks, peale Armin Karu?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused