„SERVITI“, 11.03.2020: Külas on Kaitseliidu üks taasasutajaid Kalle Eller

Serviti,

Kaitseliidu taasasutaja ja endine ülem Kalle Eller meenutab vabatahtliku kaitseorganisatsiooni esimesi päevi ning räägib, mida arvab Eesti praegustest sõjaväejuhtidest.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

 

Kommentaarid

One commentOn „SERVITI“, 11.03.2020: Külas on Kaitseliidu üks taasasutajaid Kalle Eller

  • Avatar

    Eller tuletab meelde Eesti kaitsejõudude ajaloo reaalset probleemi – “BUTAFOORSED KAITSEJÕUD” – Kremli poolt tsentraalselt planeeritud ja koordineeritud rahvusliku ressursi raiskamise operatsiooni punapolkovnikute poolt Antsu jt juhtimisel. KJPS jt juhtstruktuuride eesotsas figureerisid eestlasi ja kaitseliitlasi aastateks tõrjuvad irvitavad “punavanakesed”. Töökeeleks kasutati vene keelt, protseduure ja termineid. Oli väga vaevaliselt taanduv ja pidevalt tagasilööke tekitav protsess. Ringkäenduses tiblad hingasid pidevalt kuklasse, ajasid “oma asja”.
    Ants ja temataolised pole tahtnud seda kõva häälega tunnistada, kuid mäletame küll!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused