Saksamaal 2018. aasta märtsis kohaliku naise läbi peksnud Süüria migrandile võimaldati riigi kulul psüühilist abi, kuid ohver jäeti ilma igasuguse toetuseta.
Julmalt läbi pekstud berliinlanna Maria (nimi muudetud) otsustas oma loo avalikkuse ette tuua. Ajalehele Junge Freiheit rääkis Maria, et neli nädalat peale kuritegu sai ta oma advokaadilt teate, mille kohaselt oli juhtumi uurimine lõpetatud. See tekitas temas hämmeldust, pettumust ja viha.
2018. aasta 2. märtsil jalutas naine õhtul väljas oma koera, kui märkas, et teda jälgib üks mees. Naine püüdis meest vältida, kuid korraga virutas mees koerale jalaga, võttis taskust tühja õllepudeli ja hakkas naist peksma. Naise appihüüde peale tuli kohale naaber ja süürlane põgenes lähedalasuvasse asüülikeskusesse, kust politsei ta mõne aja pärast ka leidis. Enne Maria peksmist oli mees rünnanud lähedalasuvas pargis veel üht ligi 60-aastast koeraomanikku ja tolle koera.
Kurjategijaks osutus Süüriast pärit migrant Raghed, kes oli põgenenud Saksamaale 2015. aastal – migratsioonikriisi tippajal, mil Saksamaa kantsler Angela Merkel kutsus oma riiki sadu tuhandeid asüülitaotlejaid.
2017. aastal diagnoositi Raghedil sotsiaalse isolatsiooni tõttu nn noorusaja kriis ning posttraumaatiline šokk. „Rahgedil on hetkel raske, teda tabavad vägivallahood, eriti kui ta liigub väljas ja ta üritab suhelda teiste inimestega või oma emaga,“ kirjutas arst. Seetõttu otsustas prokuratuur tema kuriteo uurimise lõpetada. „Olemasoleva meditsiinilise raporti tõttu ei saa välistada, et süüdistatav ei olnud rünnaku toimepanemise ajal täie mõistuse juures, seega ei ole tema karistamine seaduse järgi võimalik,“ teatas prokurör.
Ohver Maria leiab, et riik on teda alt vedanud. „Olen tohutult vihane selle üle, kuidas riiki on mind kohelnud. Kurjategijale võimaldati kohe psühhiaatrilist abi, teda aidati, ta on nüüdseks jälle vaba mees, ent minu olukorra vastu pole mitte keegi kordagi huvi tundnud,“ ütles ta.
Enne rünnakut töötas Maria Berlin Mitte linnaosas, kuid kaotas töö, kuna ei julgenud enam rongiga hilisõhtuti töölt koju sõita. Ta ütles, et ei suuda suhtuda araabia taustaga migrantidesse enam nii nagu varem. Ta kannatab pidevalt paanikahoogude ja unehäirete all, lisaks on tal töö kaotuse tõttu rahalisi probleeme.
Enne rünnakut ei olnud ta end kunagi ohustatuna tundnud. Ta ei muretsenud esialgu ka eriti Saksamaa otsuse üle avada 2015. aastal asüülitaotlejatele piirid. „Mulle tundus see kõik nii kaugena, sellistest asjadest loed ju ainult lehest või näed uudistest, see juhtub kellegi teise, mitte minuga,“ rääkis Maria. „Ma ei tea, miks need seal üleval ei pööra tähelepanu inimestele nagu mina, kes on otseselt pidanud seisma silmitsi massilise migratsiooni tagajärgedega. Aga see peab muutuma. Riik peab võtma arvesse ka meid, ohvreid, ja võimaldama meile mõistlikku aega oma elu uuesti rööbastele saamiseks.“
Allikas: Remix News