Kui sotsid ei taha saada rassismisüüdistust, peaksid nad oma tunnuslause välja vahetama.

Satiir, Varia,
Sotside plakat

Nimelt kõlab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna moto „Igaüks loeb“, millega valimistele vastu mindud ja mille leiab ka nende kodulehelt. Veel viimatiste riigikogu valimiste eelses kihutuskõnes lõpetas nende toonane liider Jevgeni Ossinovski oma traktaadi sõjahüüuga „Igaüks loeb!“.

Paraku näitab tänane reaalsus, et selline slõugan ei leia ühiskonnas kohta ning see on suisa rassistlik. Sotsidelt oodanuks seda kõige vähem.

Teatavasti on laialt liikuma läinud aktsioon „Black Lives Matter“ (mustad elud loevad) kuulutanud vastuvõetamatuks kõik need, kes midagi muud väidavad. Sellega on lausa hullumiseni kaasa läinud ka osa meediast, kompaniidest ja organisatsioonidest.

Kibe huumor peitub aga tõigas, et kui keegi väidab , et „kõik elud loevad“ või „valged elud loevad“, siis see on automaatselt rassistlikuks tembeldatud. Näiteks on sellise plakatiga Inglise jalgpalliliiga kohtumist vaatama läinud fännid saanud eluaegse staadioni külastamise keelu.

Nii, et sotsid oma reklaamlausega „Igaüks loeb“ peaksid küll väga ettevaatlikud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused