Teemamärge: Boris Johnson

Boris Johnson käib tooride kongressil välja oma kompromissplaani, mille tagasilükkamisel tuleb kindel leppeta Brexit

Täna, 02. oktoobril, plaanib Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson avalikustada oma uue Brexiti plaani, mille ta esitas EL-i liidritele juba eile. The Telegraph kirjutab, et uue plaani kohaselt oleks Põhja-Iirimaa kuni aastani 2025 Euroopa Liidu suhtes eriseisuses.

Rünnakute all oleva Boris Johnsoni naerul nägu ja positiivne olek ajavad tema vastased marru ning tõstavad toetust Brexitile

Pärast teisipäevast Suurbritannia ülemkohtu otsust, mille kohaselt oli parlamendi töö peatamine Boris Johnsoni poolt ebaseaduslik, üllatas paljusid Johnsoni endiselt naeratav nägu ja positiivne olek avalikkusega suheldes.

Euroopa Liit ei soovinud Luksemburgis mitte läbimurret saavutada, vaid Boris Johnsonit alandada

Esmaspäeval kohtus Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson Luksemburgis Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Luksemburgi peaministri Xavier Betteliga, et arutada Brexitiga seotud küsimusi. Kogu kohtumine kujunes aga tõeliseks kaoseks ja Johnsoni alandamise ürituseks.

Peaminister Boris Johnson võttis vastalistel võimaluse Brexitile kaikaid kodaratesse loopida

Kolmapäeval kiitis kuninganna Elizabeth II heaks Briti valitsuse taotluse peatada Ühendkuningriigi parlamendi töö kuni 14. oktoobrini. See aga tähendab, et Ühendkuningriigi parlamendil ei ole enam aega takistada nn leppeta lahkumist, kui selline olukord peaks tekkima.

May kinnitas Merkelile pühendumust Brexiti elluviimisele, välisministriks sai Boris Johnson

Briti uus peaminister Theresa May kinnitas kolmapäeva õhtul telefonivestluses Saksa kantsleri Angela Merkeliga pühendumust Suurbritannia väljaviimisele Euroopa Liidust. Downing Streeti teatel rõhutas May pühendumust Brexiti elluviimisele, ent selgitas, et Suurbritannia vajab “aega läbirääkimiste ettevalmistamiseks, ja rääkis lootusest nende kulgemise üle konstruktiivses ja positiivses vaimus”. Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert ütles avalduses, et Saksa valitsusjuht soovis Mayle edu uues […]