Teemamärge: Donald Trump

Demokraadid kutsuvad esile siseriiklikku kriisi ja destabiliseerivad olukorda

Võitlus USA-Mehhiko piirimüüri pärast ei näita taandumise märke. Demokraatide arvates on tegemist n-ö teadlikult esile kutsutud kriisiga – tuhanded vägivaldsed immigrandid, kes ründavad USA piiri ja piirivalvureid, miljonid Ühendriikides elavad kriminaalsed illegaalid, see kõik olevat nende sõnul väljamõeldis, kuid ei ole.

Trump soovib tühistada seaduse, mis annab USA-s sündinud lapsele automaatselt kodakondsuse

USA president Donald Trump soovib allkirjastada määruse, millega kaoks illegaalsete immigrantide või USA kodakondust mitte omavate vanemate USAs sündinud lastel õigus saada automaatselt USA kodakondsus. Breitbart vahendab HBO telekanalile Axios antud intervjuud, milles Trump kinnitab, et plaanib astuda sellise sammu.

Kas New York Times korraldas infooperatsiooni Trumpi vastu?

USA president Donald Trump reageeris kolmapäeval raevukalt tema valitsuse väidetava anonüümse kõrge ametniku arvamusloole päevalehes New York Times, milles kirjutati, et paljud valitsuse liikmed tegelevad aktiivselt Trumpi agenda ja tema halvimate impulsside pärssimisega.

Demokraatide katse Trumpi kõrvaldada on määratud läbikukkumisele

Valge Maja vastas eile, kolmapäeval, peavoolumeedia ning demokraatide poolt õhku paisatud spekulatsioonidele, nagu oleks võimalik alustada president Donald Trumpi ametist tagandamist (impeachment) pärast seda, kui Trumpi endine jurist Michael Cohen tunnistas end süüdi 2016. aasta presidendivalimise kampaania rahastamist puudutavaid seaduste rikkumises.

Trump kritiseeris teravalt süvariiki ja FBI endist juhtkonda

USA president Donald Trump teatas reedel pärast USA justiitsministeeriumi sisejuurdluse raporti avaldamist FBI endise direktori James Comey üle, et kavatseb jätkata võitlust süvariiklike organitega nagu FBI ja nimetas nende tegevust juhtumite uurimisel äärmiselt ebaausaks.

Eksperdid eksisid: aktsiaturud on löönud Trumpi presidendiks saamise järel uusi rekordeid

President Trump

Aasta on möödas Donald Trumpi valimisvõidust Hillary Clintoni üle ja selle aasta jooksul on USA turud löönud uskumatuid rekordeid. Alates Franklin Delano Roosevelti presidendiks valimisest 1932. aastal ei ole mitte ühegi teise USA presidendi esimese ametiaja alguses turud teinud käbi selliseid tõuse.

Trump: monumentide eemaldamine on lapsik ja hävitab USA kultuuripärandit

USA kodusõjas lõunaosariikide poolel võidelnute ajalugu ja kultuuri mälestavate kujude ja monumentide eemaldamine linnapildist “rebib tükkideks” USA ajalugu ja kultuuri, ütles USA president neljapäeval. “Kurb on näha meie suurriigi ajalugu ja kultuuri tükkideksrebimist meie kaunite kujude ja monumentide kõrvaldamise kaudu,” lausus Donald Trump Twitteris. “Ajalugu muuta ei saa, kuid õppida küll saab. Robert E. Lee, Stonewall Jackson… kes on […]

USA demokraatide partei serveritesse häkkimine venelaste poolt osutus libauudiseks ja provokatsiooniks

Ligi aasta tagasi aset leidnud väidetav USA demokraatide rahvuskomitee (DNC) meiliserveri häkkimise juhtum on hiljutise raporti kohaselt seatud kahtluse alla. Eksperdid väidavad, et tegemist ei olnud mitte häkkimisega, vaid hoopis kellegi poolt korraldatud lekkega. Ilmselt oli tegemist sisekuriteoga, mille pani toime keegi, kellel oli juurdepääs DNC serverile.