Teemamärge: Donald Trump

Trump soovib tühistada seaduse, mis annab USA-s sündinud lapsele automaatselt kodakondsuse

USA president Donald Trump soovib allkirjastada määruse, millega kaoks illegaalsete immigrantide või USA kodakondust mitte omavate vanemate USAs sündinud lastel õigus saada automaatselt USA kodakondsus. Breitbart vahendab HBO telekanalile Axios antud intervjuud, milles Trump kinnitab, et plaanib astuda sellise sammu.

Kas New York Times korraldas infooperatsiooni Trumpi vastu?

USA president Donald Trump reageeris kolmapäeval raevukalt tema valitsuse väidetava anonüümse kõrge ametniku arvamusloole päevalehes New York Times, milles kirjutati, et paljud valitsuse liikmed tegelevad aktiivselt Trumpi agenda ja tema halvimate impulsside pärssimisega.

Demokraatide katse Trumpi kõrvaldada on määratud läbikukkumisele

Valge Maja vastas eile, kolmapäeval, peavoolumeedia ning demokraatide poolt õhku paisatud spekulatsioonidele, nagu oleks võimalik alustada president Donald Trumpi ametist tagandamist (impeachment) pärast seda, kui Trumpi endine jurist Michael Cohen tunnistas end süüdi 2016. aasta presidendivalimise kampaania rahastamist puudutavaid seaduste rikkumises.

Trump kritiseeris teravalt süvariiki ja FBI endist juhtkonda

USA president Donald Trump teatas reedel pärast USA justiitsministeeriumi sisejuurdluse raporti avaldamist FBI endise direktori James Comey üle, et kavatseb jätkata võitlust süvariiklike organitega nagu FBI ja nimetas nende tegevust juhtumite uurimisel äärmiselt ebaausaks.

Eksperdid eksisid: aktsiaturud on löönud Trumpi presidendiks saamise järel uusi rekordeid

President Trump

Aasta on möödas Donald Trumpi valimisvõidust Hillary Clintoni üle ja selle aasta jooksul on USA turud löönud uskumatuid rekordeid. Alates Franklin Delano Roosevelti presidendiks valimisest 1932. aastal ei ole mitte ühegi teise USA presidendi esimese ametiaja alguses turud teinud käbi selliseid tõuse.

Trump: monumentide eemaldamine on lapsik ja hävitab USA kultuuripärandit

USA kodusõjas lõunaosariikide poolel võidelnute ajalugu ja kultuuri mälestavate kujude ja monumentide eemaldamine linnapildist “rebib tükkideks” USA ajalugu ja kultuuri, ütles USA president neljapäeval. “Kurb on näha meie suurriigi ajalugu ja kultuuri tükkideksrebimist meie kaunite kujude ja monumentide kõrvaldamise kaudu,” lausus Donald Trump Twitteris. “Ajalugu muuta ei saa, kuid õppida küll saab. Robert E. Lee, Stonewall Jackson… kes on […]

USA demokraatide partei serveritesse häkkimine venelaste poolt osutus libauudiseks ja provokatsiooniks

Ligi aasta tagasi aset leidnud väidetav USA demokraatide rahvuskomitee (DNC) meiliserveri häkkimise juhtum on hiljutise raporti kohaselt seatud kahtluse alla. Eksperdid väidavad, et tegemist ei olnud mitte häkkimisega, vaid hoopis kellegi poolt korraldatud lekkega. Ilmselt oli tegemist sisekuriteoga, mille pani toime keegi, kellel oli juurdepääs DNC serverile.

Trump: kas meil on julgust säilitada oma tsivilisatsiooni nende ees, kes selle lõhuksid ja hävitaksid?

Donald Trump, Melania Trump

USA president Donald Trump rõhutas oma Varssavis peetud kõnes, kui tähtis on kaitsta meie väärtusi, meie piire, luua tugevaid perekondi ja hoida Lääne tsivilisatsiooni. Portaal Breitbart võrdleb Trumpi Varssavi kõnet president Ronald Reagani ajaloolise kõnega Lääne-Berliinis 1987. aasta juulis, kus Reagan kutsus üles lammutama Berliini müüri.

Uus julgeolukualianss sündimas: USA ja Ida-Euroopa peavad tõrjuma nii islamismi kui ka Venemaa?

Trumpi fundamentaalne kõne Varssavis pani paika uue julgeolekuarhitektuuri alused kaasaegses Euroopas. NATO ja artikkel viis jäävad küll kehtima kõikidele liikmetele, kuid Lääne-Euroopa riigid peavad selleks kõvasti panustama. Trumpi põhiliitlasteks Euroopas saavad aga eeskätt endised idabloki riigid nagu Poola, Ungari, Tšehhi, Sloveenia, Horvaatia, Rumeenia ja Balti riigid.

EKRE: homofestivalile toetust avaldanud välisminister peab tagasi astuma

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) taunib välisministeeriumi tegevust ja nõuab välisminister Sven Mikseri tagasiastumist. Sotsiaaldemokraat Sven Mikseri juhitav välisministeerium üllitas 6. juulil pöördumise, milles avaldatakse toetust  lesbidele, geidele, biseksuaalsetele, transsoolistele ja intersoolistele inimestele seoses Baltic Pride homofestivali ja –paraadiga Tallinnas.

Jänkid müüvad Poolale võimsate õhutõrjerakettide patareisid

Patriot õhutõrjeraketid

USA on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa julgeoleku ja rahu säilitamisele, ütles USA president Donald Trump. “Meie tugev liit Poola ja NATO-ga on jätkuvalt kriitiline konflikti heidutamiseks ja tagamaks, et Euroopat ei laastaks enam iialgi suurvõimude sõda ja et maailm oleks turvalisem ja parem paik,” lausus Trump ühisel pressikonverentsil Poola presidendi Andrzej Dudaga.

CNN produtsent tunnistab: Trumpi “Venemaa jamad” on pidevalt üleval vaid vaatajanumbrite hoidmiseks

USA korruptsioonivastane mittetulundusühing Project Veritas avaldas hiljuti ühe CNNi vanemprodutsendi videoülestunnistuse selle kohta, kuidas CNN on lasknud pidevalt eetrisse president Donald Trumpi Venemaa skandaali puudutavaid uudiseid, mille kohta puuduvad tõendid.