Teemamärge: Eesti hümn

Reporteritund: kas piisab eestlase nimetusest või peab ka keelt ja kultuuri edasi kandma?

Kalevipoeg

Neljapäevases Vikerraadio “Reporteritunnis” joonestus teravalt välja Krista Aru ja Yoko Alenderi soov defineerida eestlase mõistet paljalt enda eestlaseks pidamise kaudu, EKRE-t esindanud Jaak Madison pidas seevastu oluliseks seda, et ennast eestlaseks pidav inimene kannaks keelt ja kultuuri ka edasi.

Mart Helme: hümn vajab kaitset rahvusriikluse lammutajate eest

Kogu progressiivne inimkond (loe: liberaalid, globalistid ja pohhuistid) on ärganud: mingit hümni kasutamist reguleerivat seadust pole vaja! Jätke meid rahule! Kas nüüd siis hakatakse hümni laulmise ajal istumise või mütsi pähe jätmise eest vangi panema? Kas hakatakse kiusama puudega inimesi, kes pole võimelised püsti tõusma? Kas nõutakse valvelseisangut, kui kuuled hümni raadiost või lipu heiskamisel […]

Eesti hümn venekeelses PBK-s ehk kuidas riik end nurka mängis

Hiljuti puhkes meedias arutelu, kas Eesti riigiasutustel sobib tellida telereklaami telekanalis PBK. Tegemist on siinse vaadatuima venekeelse telekanaliga, mille vahendusel saab suhelda Eesti vene vähemusega, aga samas on märkimisväärne osa telekanali programmist Kremli propaganda. Teisisõnu, kas Eesti riigiasutused peaksid viima reklaamiraha kanalile, mis edendab meie põlisvaenlase huve?

“Otse kümnesse”: Miks Eesti hümni puudumine uusaastapeolt rahva marru ajas?

Hümni puudumine Vabaduse väljaku uusaastapeolt ja ETV aastavahetuse teleprogrammist ei olnud apsakas, vaid aastaid kestnud rahvusriigi õõnestamise poliitika tulemus, ning just seepärast reageeris rahvas hümni mängimata jätmisele sedavõrd raevukalt, ütles Martin Helme Tallinna TV saates „Otse kümnesse“.

Henn Põlluaas: kuidas sai juhtuda, et uue aasta saabumisel jäi Eesti hümn mängimata?

Väga paljusid inimesi on pahandanud see, et pärast traditsioonilist presidendi uusaastakõnet ei tulnud ettekandmisele juba 27 aastat kombeks olnud Eesti hümn, vaid hoopis viimasel ajal aina enam peavoolustuva lauluveterani Ivo Linna poolt esitatud “Eestlane olen ja eestlaseks jään”.