Teemamärge: EKRE

Mart Helme: praegune populistlik riigivalitsemine meenutab tühikäigul veerevat ratast

Kommenteerides kahe uue poliitikavälise ministrikandidaadi esilekerkimist, arvab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, et tegemist on küüniliselt populistliku sammuga, et saamatu ja tükati lausa abitu riigivalitsemine kuidagigi 10 kuu pärast toimuvate üldvalimisteni välja venitada.

Jurist Maido Pajo: viis aastat Rahvakogust – EKRE võimalus

Tänavu aprilli algul möödus viis aastat Rahvakogust, mis tookord andis lootust poliitilise süsteemi tervendamiseks ning sellisteks muutusteks, et valitsejad oleksid sunnitud rahva häält rohkem kuulda võtma. Kahjuks on senised võimuparteid jätkanud endises, möödanikku meenutavas – keelan-käsen vaimus.

Politoloog Martin Mölder: EKRE on erakondade taeva Põhjanael

EKRE õhupall

Täna 6. aprillil Teaduste Akadeemias toimunud Ühiskonnauuringute Instituudi seminaril „Poliitikas kaotsi läinud: Eesti kodanike väärtushinnangud ning erakondlik esindatus“ ütles politoloog Martin Mölder, et Eesti erakonnamaastiku Põhjanael on EKRE. Ilmselt pidas Mölder metafooriga silmas seda, et EKRE särab Eesti poliitikataevas kõige eredamalt, ent kõik need inimesed, kes teda valima lähevad, teevad seda erinevatel põhjustel. Ülejäänud erakondi valima […]

EKRE ja kapo kirjutasid alla vastastikuse mõistmise memorandumile

Pühapäeval, 1. aprilli varajastel tundidel kohtusid salastatud kohas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (edaspidi EKRE) ja Kaitsepolitseiamet (edaspidi kapo) juhtivtegelased, et vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamisega lõpetada vastasseis ühe riigiameti ning kõige rahvusmeelsema erakonna vahel.