Teemamärge: Martin Helme

Martin Helme Tsahknale: minu eesmärk on teid, eestluse hävitajaid, poliitikast välja suruda

Rahvuskonservatiiv on üldjuhul rahulik inimene, aga kui ta selgelt idiootlike juttude peale plahvatab, siis on see ka põhjalik. EKRE Riigikogu feaktsiooni esimees Martin Helme, keda erakondade vahel ringi lippav Margus Tsahkna kasulikuks idioodiks nimetas, annab sotsiaalmeedias tema pihta kõigist raudadest ja tapvalt. “Ma esialgu mõtlesin, et ei hakka Margus Tsahkna jutu peale reageerimagi. Ta pole […]

Martin Helme: kui omavolitsevad kohtud lagundavad meie õiguskorra, siis lõpetame banaanivabariigis

Riigikogu sai neljapäeval kuulda üht tõsiselt vihast, nördinud ja tulist kõnet, mille pidas maha EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme. Parlamendile andis ülevaate kohtukorralduse, õigusemõistmise ja seaduste ühetaolise kohaldamise kohta Riigikohtu esimees Priit Pikamäe. Küsimuste, vastuste ja kogu arutelu käigus viis pinge haripunkti kohtureformi nõudvate rahvuskonservatiivide eestkõneleja Martin Helme, kelle emotsioonilise kõne Uued Uudised ka vahendavad. “Ma […]

Martin Helme “Foorumis”: kartellierakondade poliitikas loksuvad probleemid endiselt edasi

Martin Helme

Teisipäevases ETV saates “Foorum” eristus EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme taas kõigi teiste erakondade esindajatest, teatades, et rahvuskonservatiivid ei kavatsegi kartellipoliitikale ja poliitilisele impotentsusele vastandumisest loobuda. Tema sõnul on ka sisulistel teemadel vastandumised erinevate poliitiliste jõudude vahel paratamatud ja nii saabki valija aru nende erinevustest. Martin Helme nimetas koalitsioonierakondi ja Reformierakonda täielikuks kartelliks, kes […]

Martin Helme Toompea miitingul: kooseluseadus on rahvaalgatuse taastamise proovikivi

Miitingul, mis toimus 12. märtsil Toompeal ja nõudis rahvaalgatuse õiguse taastamist Eesti Vabariigis, ütles EKRE aseesimees Martin Helme, et rahvuskonservatiivid on alati seisnud rahva õiguse eest algatada seaduseelnõusid ja teisi riiklikult tähtsaid otsuseid. Alustada võiks Helme arvates kooseluseadusest.

Peaminister Ratas idapiiri kallinemisest: Rõivase valitsus tegi otsuse kiirustades

Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna

Peaminister Jüri Ratas rääkis riigikogu infotunnis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme küsimusele vastates, et piiri ehitamise 2,5–3 korda kallimaks minek oli valitsuse jaoks ootamatu. Samas ei tähenda see, et idapiiri ehitamine seiskub. Helme tundis huvi, millised kulutused teevad kõige enam piiriehitust kallimaks.

Kas ja kes saab tellida prokuratuurist vastase “hukkamist”? Minister Reinsalu selgitab

Urmas Reinsalu, Lavly Perling, Kristian Jaani

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme küsis riigikogu infotunnis justiitsminister Urmas Reinsalult (IRL), kuidas ta ministrina tagab, et riigi jõuametid ja prokuratuur ei nõustuks mõnest advokaadibüroost tuleva kaebuse menetlusse võtmisega ehk siis n-ö büroo kliendi selgetes huvides olevate tellimustega.

“Räägime asjast”: IRL viib järjekindlalt ellu Jevgeni Kogani poliitikat

Jevgeni Kogan

Raadiosaates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme eesti keele rollist ja vene keele erakordselt jõulisest pealetungist, et mitte öelda eestlaste lausvenestamisest.

“Räägime asjast”: kui Eestis oleks õigusriik, oleks Alajõel ammugi kukil hulk paragrahve

Maria Alajõe, Juhan Parts

Raadiosaates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme “ärmatamise” arhitektist, Autorollo kaasuses perekond Rosimannuse heaks üliolulise liigutuse teinud riigikogu kantselei endisest direktorist, praeguseks Tallinna Tehnikaülikooli soojale ametikohale maandunud Maria Alajõest. 

“Räägime asjast”: Martin Helme: Sarapuu käitumine meenutab räkitit

Martin Helme

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ja partei aseesimees Martin Helme perekond Sarapuude algatatud rünnakust EKRe riigikogu fraktsiooni juhi Martin Helme ja riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Jürgen Ligi vastu. Leiti, et Martin Helme ei ole milleski eksinud, sest riigikogus majandusminister Kadri Simsoni umbusalduse ajal kõlanud oletused ja kahtlustused […]

“Räägime asjast”: inimesed jääksid Eestisse, kui pagulaste asemel tegeletaks palgalõhega

Inimesed

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja partei aseesimehed Henn Põlluaas ning Martin Helme üle-euroopalisest algatusest Palgaliit, millega Eesti erakondadest liitus ainult Konservatiivne Rahvaerakond. Palgaliidu liikumise algatas Ungari erakond Jobik. Üleskutsega “Võrdse töö eest võrdne palk!” on ühinenud Euroopa Liidu seitsmes liikmesriigis tegutsevad erakonnad.

VIDEO: Martin Helme Sarapuude nõudest: Keskerakond alustas räpast valimiskampaaniat

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimehe Martin Helme sõnul näitab Keskerakonna poliitikute Arvo ja Kersti Sarapuu nõue tema ja Jürgen Ligi vastu, et valimiskampaania on käima läinud ja ees ootab väga räpane poliitika-aasta.

Martin Helme: EV100 kunstilise programmi usaldamine Tiit Ojasoole muudab #MeToo mõttetuks

104 tuntud Eesti inimest kirjutasid alla president Kersti Kaljulaidile üle antud avalikule kirjale, milles peetakse sobimatuks üle-eelmisel aastal näitlejanna kallal vägivalda tarvitanud NO99 lavastaja Tiit Ojasoo osalemist EV 100. aastapäeva ametliku vastuvõtu kunstilise programmi loomises, protesti toetab ka EKRE.

“Räägime asjast”: esiorav kroonitakse, sotsid võivad saada samuti uue juhi

Haljala, Mart Helme

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme alanud poliitika-aasta perspektiividest. Kui Reformierakonna uus esimees Kaja Kallas kroonitakse pidulikult ja pikema diskussioonita ametisse, siis uue juhi võib enne 2019. aasta riigikogu valimisi saada ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

“Räägime asjast”: Eesti sissemakse euroliidu kassasse suureneb

Martin Helme, Mart Helme

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” rääkisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme muuhulgas Euroopa Liidu tulevikust. Nende meelest puudub sel unioonil igasugune tulevik. Samas ei juhtu midagi üleöö, üksmeele lagunemine ja liitude mõranemine on alati pika vinnaga protsess.

“Otse kümnesse”: Miks Eesti hümni puudumine uusaastapeolt rahva marru ajas?

Hümni puudumine Vabaduse väljaku uusaastapeolt ja ETV aastavahetuse teleprogrammist ei olnud apsakas, vaid aastaid kestnud rahvusriigi õõnestamise poliitika tulemus, ning just seepärast reageeris rahvas hümni mängimata jätmisele sedavõrd raevukalt, ütles Martin Helme Tallinna TV saates „Otse kümnesse“.

Martin Helme: hümni ärajätmine on vastuolus ringhäälingu seadusega

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees ja Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige Martin Helme sõnul oli  EV100 programmist mitmel korral juttu olnud ja mõne kuu eest oli juttu ka aastavahetuse asjadest. “Keegi ei öelnud, et seekord jätame hümni ära!” ütleb Helme oma FB postituses.

“Räägime asjast”: Pevkurist saab Reformierakonna kaubamärgi uuendamise esimene ohver

Hanno Pevkur abikaasaga

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja erakonna aseesimees, EKRE aseesimees Martin Helme 12 000 liikmega Reformierakonna sisemistest heitlustest ja võbeldustest. Mart Helme nõustus Reformierakonna kõige pikaajalisema peaministri Andrus Ansipiga, kes lasi hiljuti oravapartei praeguse esimehe Hanno Pevkuri verbaalselt auklikuks. Kui Ansip teatas, et Pevkur ei saanud […]

Martin Helme: valitsus kiitis heaks tulevikku mineeriva eelarve

Martin Helme

Riigikogu võttis valitsuse häältega vastu 2018. aasta eelarve. Ütlen kohe etteruttavalt ära, et Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon ei toetanud seda eelarvet. Ja põhjuseid on mitmeid. Osa on praktilist laadi ja teised on maailmavaatelist laadi. Kõigile on pähe kulunud, aga veel kord tuleb ikkagi üle rääkida see, et Eesti majandus on korraliku kasvu, et mitte öelda buumis, […]

EKRE eelnõu seada maamüügipiirangud välismaalastele jättis valdava osa riigikogust külmaks

Martin Helme, Mart Helme

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond eesotsas EKRE riigikogu fraktsiooni juhi Martin Helmega viis riigikogu suurde saali eelnõu, mille eesmärgiks oli kitsendada kinnisasja omandamise võimalusi välismaalastele ja välismaise taustaga juriidilistele isikutele. Eelnõu eesmärk on vähendada põllu- ja metsamaaomandi liikumist inimestele või omanikele, kes tegelikult ei ela või ei tegutse Eestis.

Martin Helme: õllepudel ja bensiiniliiter maksku viis senti vähem kui Lätis

Martin Helme

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme soovitab parema tululaekumise nimel valitsusele aktsiisipoliitikat, mis hoiaks õllepudeli ja bensiiniliitri hinna lõunanaabrist viis senti madalamal. Helme ütles ETV saates “Foorum”, et praegune aktsiisipoliitika on absurdne ja arusaamatu ning riik kingib Lätile lihtsalt maksuraha ära.

“Räägime asjast”: EKRE kulutas ühe hääle peale kõigest viis eurot

Mart Helme, Martin Helme

Tre raadio saates “Räägime asjast” kommenteerisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja aseesimees Martin Helme lõppenud kohalike valimiste tulemusi ja leidsid, et üldjoontes läks erakonnal väga hästi. Fraktsioon saadi sisse Eesti kõige suuremate linnade – Tallinn, Tartu, Pärnu – linnavolikokku. Konservatiivse Rahvaerakonna nimekiri oli väljas 50 omavalitsuses ja volikokku pääseti kokku 39 omavalitsuses.

Martin Helme valimistulemustest: rahvuskonservatiividel on põhjust väga rahul olla

Mõned poliitikud ja meediainimesed, kes nägid kurja vaeva, et meie erakonnale võimalikult palju kahju teha enne valimisi, on nüüd hakanud rääkima, kuidas meil läks kohalikel halvasti. Tegelikult on meil siiski põhjust väga rahul olla. Tunnistan, et olin ka ise valimisõhtul pisut pettunud selle protsendi pärast, mis üleriigiliselt tuli, kuid kui ma hakkasin numbritesse lähemalt süvenema, […]

EKRE kõik volikogudesse pääsenud riigikogu liikmed hakkavad neis tööle

Mart Helme, Jaak Madison

Kõik kohalikesse volikogudesse pääsenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) parlamendisaadikud hakkavad neis ka tööle. Tallinna volikogusse pääsenud riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles BNS-ile, et tema hakkab seal ka tööle. “Kui niinimetatud kahe tooli seadus seda võimaldab, siis miks ma ei peaks,” sõnas ta. Ka Viljandi volikogusse pääsenud saadik Jaak Madison lubas, et hakkab seal tööle.

Martin Helme saadaks rohelise kaardi allavett: tallinlased vajavad mugavat ühistransporti

Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht ja Tallinna linnapeakandidaat Martin Helme rääkis Raadio 2 valimisdebatis, et Tallinna linn on küll pealinna ühistranspordiliinidele ostnud euroraha eest juurde uusi busse, kuid absoluutselt vaeslapse ossa on jäänud liinide kaasajastamine ja busside liikumissageduse tõstmine. 

“Räägime asjast”: Sõõrumaa on maksumaksjat nii palju lüpsnud, et võibki nüüd joogat teha

Mart Helme

Tre raadio saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ja erakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme hiljutise valimiseelse gallupi üle ja lootsid, et EKRE võiks saada siiski etema tulemuse, kui seitsme-kaheksa protsendiline tulemus.