Teemamärge: Matteo Salvini

Itaalia siseminister Matteo Salvini: meie töötame inimkaubanduse purustamise nimel

Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles kolmapäeva õhtul pärast Helsingis peetud Euroopa Liidu siseministrite erakorralist nõupidamist, et tema valitsuse positsioon migrandikorjelaevadelt migrantide vastuvõtmise osas on muutumatu ja Itaalia ei nõustu neid tervitama.

Itaalias arreteeriti hoogsalt immigrante smugeldanud Riace linnapea Domenico Lucano

Möödunud nädalal pani Itaalia politsei koduaresti väikelinna Riace linnapea Domenico Lucano, kuna too on väidetavalt tegelenud juba pikemat aega illegaalsete migrantide Itaaliasse smugeldamisega. Townhall vahendab, et Lucanot süüdistatakse Itaalia immigratsiooniseaduste rikkumises, migrantide võltsabielude organiseerimises ja linna raha väärkasutamises põgenike abistamiseks.

Matteo Salvini Jean-Claude Junckerile: “Ma räägin ainult kainete inimestega!”

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sai oma ähvarduste järel kuulda vihjet tema väidetava nõrkuse kohta. Itaalia siseminister Matteo Salvini kritiseeris vaidluses Itaalia eelarvedefitsiidi üle Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit, kes sekkuvat riigi suveräänsetesse õigustesse, sealhulgas rahanduspoliitikasse, vahendab Kronen Zeitung. “Ma räägin ainult kainete inimestega,” vahendab üks ajakirjanik teisipäeva õhtul Salvini poolt öeldud sõnu, kes viitas […]

Lähiaeg näitab, kas Itaalia suudab inimsmugelduslaevad oma sadamatest eemal hoida või jätkub kõik vanaviisi

Tundub, et Itaalias hakkab vaikselt tekkima vastasseis siseminister Matteo Salvini ja peaminister Giuseppe Conte vahel, riigi uue immigratsioonipoliitika järjepidevuse lakmuspaberiks aga on saamas sadamatesse lastavad või sealt peletatavad migrandilaevad.

Matteo Salvini: võõrastele laevadel, kes korjavad Liibüa rannikult migrante pardale, pole Itaaliasse asja

Itaalia tahab takistada “rahvusvaheliste missioonide” laevadel Liibüa vetest üles korjatud migrantide Itaalia sadamatesse toomist, ütles siseminister Matteo Salvini pühapäeval. “Neljapäeval panen Innsbruckis Euroopa jaoks lauale nõudmise sulgeda Itaalia sadamad rahvusvaheliste missioonide laevadele,” kirjutas Salvini oma Twitteri-kontol, viidates EL-i siseministrite kohtumisele Austria linnas. “Kahjuks allkirjastasid Itaalia valitsused eelmisel viiel aastal leppeid, mis lubavad kõigil paatidel oma migrante Itaaliasse tuua,” sõnas […]