Teemamärge: Räägime asjast

“Räägime asjast”: neljapäeval toimub Riigikogus arutelu riikliku tähtsusega küsimuse üle õiglasest riigist

Saate “Räägime asjast” lõpuosas teatas Martin Helme, et neljapäeval toimub Riigikogus EKRE algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Vabadusele, õiglusele ja õigusele rajatud riik” arutelu – Eestil on seejuures kõigi kolmega suuri probleeme ja selle tõttu algataski erakond justiitsreformi.

“Räägime asjast”: eetris oli esimese tõsisema poliitilise karastuse edukalt läbinud Kadri Vilba

Pühapäevases saates “Räägime asjast” oli tavapärastele saatejuhtidele Mart ja Martin Helmele lisaks eetris ka külaline, tõsi küll, läbi telefoni – selleks oli sel nädalal hea poliitilise karastuse saanud EKRE naispoliitik ja kandidaat Riigikogusse Kadri Vilba.

“Räägime asjast”: kartellierakondade ärganud soov kaitsta eesti keelt on mõeldud venestamise varjamiseks

Saates “Räägime asjast” rääkisid Mart ja Martin Helme sellest, kuidas keskerakondlik valitsus on Isamaa ja sotside silmakirjalikul toetusel asunud eesti keele küsimust üles tõstma, kuigi ise on senini paaniliselt edendanud just vene keele positsiooni, ja seda eesti keele arvelt.

“Räägime asjast”: kartellierakonnad võtavad valimiste eel massiliselt üle EKRE mõtteid, neid endale kohendades

Pühapäevases saates “Räägime asjast” oli koos Mart ja Martin Helme ning lisaks ka Sinise Äratuse liider ja EKRE juhatuse liige Ruuben Kaalep, esimeseks teemaks aga olid mitmete erakondade volikogudes ja üldkogudel seatud plaanid rahvuskonservatiivide pilgu läbi vaadatuna.

“Räägime asjast”: siseminister illegaale ei näe, demograafilist kriisi ei tunnista ja piirikontrolli ei luba

Illegaalse töötaja dokumendid.

Saate  “Räägime asjast” üheks karmimaks teemaks kujunesid äsja avaldatud eelmise aasta rändenumbrid, mis näitavad eestlaste lahkumist ja immigrantide sissevoolu – ühe naasnud eestlase kohta tuli 9 sisserännanut, peamiselt Ukrainast ja Venemaalt.