Teemamärge: Uno Kaskpeit

Uno Kaskpeit: eestikeelne haridus lasteaedadesse ja koolidesse- hea mõte, kehv teostus

Riigikogu päevakorras oli 4. detsembril 2018 huvitava päevakorrapunktina Eesti Reformierakonna fraktsiooni poolt esitatud Riigikogu otsuse „Ettepanek Vabariigi Valitsusele Eesti alus- ja koolihariduse muutmiseks ühtseks ja eestikeelseks“ eelnõu.

Uno Kaskpeit riigikogu õiguskomisjoni aseesimees: rahapesu uurimine Eesti moodi

Uno Kaskpeit

31. juulil 2018 toimus riigikogu õiguskomisjoni erakorraline istung. Teemaks rahapesu Danske Bank Eesti harus. Kohale oli kutsutud Justiitsministeeriumi, prokuratuuri, Rahandusministeeriumi, Siseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti rahapesu andmebüroo, Keskkriminaalpolitsei ja Finantsinspektsiooni esindajad.

Uno Kaskpeit: uus seadusemuudatus hävitab Eesti riigikaitse ja sisejulgeoleku

12. juunil 2018 oli kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu teine lugemine Riigikogu saalis. Kaks päeva hiljem võeti aga nimetatud Eesti riigi tuleviku jaoks äärmiselt kahjulik seadus aga juba vastu. 

Piirivalve erukolonel Kaskpeit “Reporteritunnis”: olukord idapiiril on hullem kui varem

Hiljuti tabas Eesti avalikkust šokeeriv teadmine, et 2014-2015 aastal suurejooneliselt välja reklaamitud ja selleks aastaks valmima pidanud ultramoodne idapiir on valmimisest ikka väga kaugel. Veelgi enam, uusim teadmine räägib sellest, et 79 miljoni euro asemel on idapiiri rajamiseks kokku tarvis ligi kolm korda enam ehk 200 miljonit eurot. Vikerraadio “Reporteritunnis” 8.02.18 vastasid teemat puudutavatele  küsimustele […]

Kolonel: president peaks kõnelema sõjaväestatud piirivalve taastamisest

Uno Kaskpeit

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni ja riigikogu õiguskomisjoni liikme, piirivalvekoloneli Uno Kaskpeidi arvates peaks president Kersti Kaljulaid kindlasti puudutama oma Eesti 100. sünnipäeva aastapäeva kõnes iseseisva piirivalve ja piirivalve sõjalise võimekuse taastamise teemat.

Uno Kaskpeit: Eesti riigikaitse ja sisejulgeoleku kurvast tulevikust

Uno Kaskpeit

Vabariigi Valitsus on algatanud kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Selle eelnõuga on planeeritud kaotada ära kaitseväe ja politsei väljateenitud aastate pension ehk nn eripension. See eriline nimetus on nõukogude ajast üle kantud pärand, kuid Soomes, Lätis ja Leedus kutsutakse seda väljateenitud aastate pensioniks.

Uno Kaskpeit: piirivalvuritest, kes vahetasid oma värvi!

Huvitav oli vaadata kohalike valimiste käiku. Miks? Aga kohe selgitan. Kõigile on väga hästi teada Eesti Piirivalve kurb saatus. Siinkohal tuletan meelde, kes enam hästi ei mäleta. Soome kolleegid aitasid alates 1993. aasta lõpust meie piirivalvet erinevate koolitustega. Kogu isikkoosseis koolitati välja esmalt piirivalvamise osas, mis hõlmas endas dokumentide kontrolli, rohelise piiri valvamist ning nende […]

Uno Kaskpeit: need, kes hävitasid sõjaväelise piirivalve, jätsid riigi abitusse seisu

Mittesõbralik naaber alustab mastaapseid sõjaväe õppuseid meie piiri külje all ja nimetab neid terrorismi vastasteks õppusteks. Selline õppuste nimetus ja eesmärk panevad sügavalt muigama. Vaadates seda relvastust, mida nendel õppustel kasutatakse (hävitus- ja pommituslennukid ning erinevad raketi kompleksid), saavad ka sõjandusega mitte kursis olevad inimesed aru, et see avalik eesmärk on väljamõeldis. Arvestades tänast situatsiooni […]

Uno Kaskpeit: puidu rafineerimistehas peaks teenima Eesti majandust ja tegema seda keskkonnasäästlikult

Vastates Võrumaa Teataja küsimusele uue plaanitava puidu rafineerimistehase osas, ütles Riigikogu saadik Kagu-Eestist Uno Kaskpeit, et seni on Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonil olnud väga vähe infot õiglase seisukoha kujundamiseks, kuna puuduvad teadlaste sõltumatud uuringud.