Teemamärge: Urmas Reinsalu

Kas ja kes saab tellida prokuratuurist vastase “hukkamist”? Minister Reinsalu selgitab

Urmas Reinsalu, Lavly Perling, Kristian Jaani

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme küsis riigikogu infotunnis justiitsminister Urmas Reinsalult (IRL), kuidas ta ministrina tagab, et riigi jõuametid ja prokuratuur ei nõustuks mõnest advokaadibüroost tuleva kaebuse menetlusse võtmisega ehk siis n-ö büroo kliendi selgetes huvides olevate tellimustega.

Mart Helme: president Kaljulaidi tegevus võib viia valitsuskriisini

Kui riigikogu enamus otsustab justiitsministrit tema väljaütlemiste pärast umbusaldada, siis võib see viia valitsuskriisini, sest umbusaldusega on lubanud liituda ka mitmed võimuliidu saadikud. EKRE esimehe Mart Helme sõnul tuleb kujunenud olukorras näpuga näidata eelkõige president Kersti Kaljulaidi poole.

Kes valitseb keda? Tõniste pooldab eelnõu, mille tema ministeerium jättis toetuseta

Toomas Tõniste, Jaak Aab

26. septembril võeti riigikogus menetlusse kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse ja prokuratuuri seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk oleks reguleerida prokuröride ametipalku kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seadusega. See on justiitsministeeriumi eesotsas minister Urmas Reinsalu (IRL) soov ja tahe. Valitsus kiitis konsensuslikult ka Reinsalu ettepaneku heaks. Valitsuse istungil ei olnud prokuröride palkade reguleerimise vastu ka rahandusminister, Viimsi vallavolikokku kandideeriv […]