Tehnoloogiateadlane Martin Wagener soovitab Saksamaale kaitsemehhanismide loomist, mille üheks osaks oleks igati kaasaegne kontrollpunktidega valvatav piir, mis tegelikkuses häirib inimeste liikumist minimaalselt.
“Ebaseaduslik ränne, piiriülene kuritegevus, terrorism, relvade ja narkootikumide salakaubavedu ohustavad rahu ja turvalisust ühiskonnas,” hoiatab Wagener, lisades, et praegu saavad terroristid igal ajal kontrollimatult “rohelist piiri” ületada.
Uue raamatu “Saksamaa ebakindel piir – uue kaitseseina eelised” autor Martin Wagener uuris lähemalt 70 piiripunkti kogu maailmas. Tema järelduseks on, et suured piiripunktid ei mõjutaks eriti inimeste ja tehnika vaba liikumist. Termomärgistuskaamerad, numbri- ja ID-kaardi skannerid ning ligikaudu 90 000 piirivalvurit võiksid peaaegu märkamatult tagada Saksamaa ligikaudu 3876 kilomeetri pikkuse piiri sujuva, kuid samas kontrollitud ületamise. Uus piirisüsteem võiks olla ühenduses naaberriikide omadega.
Piirikaitsesüsteemi ehitamise ühekordne maksumus oleks teadlase hinnangul ligikaudu 20 miljardit eurot. Lisaks oleks piirivalveüksuste puhul aastane kulu 9,3 miljardit eurot, kuid vaadates kulusid rändekriisi algusest, kujutab valvatav piir endast teretulnud alternatiivi.
Rohkete varjupaigataotlejatega kaasnenud föderaalse eelarve kulud aastatel 2016-2021 on 71,3 miljardit eurot, millest on välja jäetud kulutused migratsiooni peatamiseks ja lähteriikide aitamiseks, seega oleks piirisüsteem kokkuhoidev ja efektiivne.
“Vähem kui 50 aastaga on maailma rahvastik enam kui kahekordistunud, seega on piirisüsteemid enam kui kunagi varem vajalikud,” hoiatas Wagener. “Kes selle reaalsusega ei arvesta ja jätkab avatust, on varem või hiljem kaotaja.”