Ilmselt on möödas aeg, mil tuulikuid kujutati vallatute pöörlevate mänguasjadena, mis kingivad meile üdini puhast elektrit – selgub, et need on suisa koletuslikud monstrumid.
Tuuleturbiinid ei tooda mitte ainult puhast energiat, vaid ka kuluvad ning igal aastal eraldub rootori labadest kuni 100 kilogrammi osakesi, mis lendavad keskkonda laiali. Need koosnevad mikroosakestest, mis sisaldavad toksilisi aineid nagu PFAS ja BPA. Mõlemat ainet peetakse tervisele ohtlikuks ning need jõuavad inimesteni pinnase ja vee kaudu, kus võivad põhjustada pikaajalist kahju tervisele, vahendab Epoch Times.
Hõõrdumist põhjustavad äärmuslikud ilmastikujõud, millega tuuleturbiinid kokku puutuvad. Rootori labad saavutavad oma otstes kiiruse kuni 400 km/h. Tuul kannab erinevaid osakesi, veepiisku ja tolmu, suure intensiivsusega vastu süsteemide pindu. See vabastab mikroosakesed, mis satuvad keskkonda. Eriti mõjutatud on rootori labade välimised alad, kuna need puutuvad kokku suurema pingega.
Kaasaegsed kuni 300 meetri kõrgused süsteemid võivad aastas eraldada umbes 100 kilogrammi osakesi. Arvestades eeldatavat 20-aastast kestust ja kavandatud laiendamist 30 000 tuuleturbiinini Saksamaal, on tulemuseks kuni 60 000 tonni hõõrdumise mürgist tulemit, mis võib keskkonda sattuda….