Fotogalerii: Viru lillekioskid said naistepäevaks luugid lahti

Eesti, U+,
- Updated
©INFOX.live
Viru lilleturg näistepäeval 08.03.2018

Viru lillekioskite kohtusaaga on nüüdseks läbi ja taas müüakse seal lilli. Võrreldes varasemate naistepäevadega oli ostuhuvi aga leigem.

Eelmise aasta septembris suleti Viru tänava lillekioskid remondiks, mis kestis selle aasta veebruarini. Siis asuti enampakkumise teel uusi rentnikke otsima.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veebruaris toimunud Viru lillekioskite suulisele enampakkumisele registreerus kokku üle poolesaja osaleja. Lillekioski keskmiseks ühe kuu rendihinnaks kujunes 3800 eurot, millele lisandub veel omakorda käibemaks ja kommunaalmaksed. Koos viimaste kuludega kujunes keskmiseks päevarendi hinnaks ~170 eurot.

Veebruari lõpus keelas halduskohus Viru tänava lillekioskite rendilepingute sõlmimise kuni 19. märtsini. Enne kohtusse pöördumist esitas märkimisväärne osa enampakkumisest osavõtnuid linnale protesti, sest nende hinnangul viidi enampakkumine läbi õigusvastaselt.

Märtsi esimesel reedel võttis kohus Viru tänava lillekioskite rendile andmise keelamises uue seisukoha, millega linn sai loa jätkata enampakkumiste võitjatega rendilepingute sõlmimist. Esialgu kehtivad lepingud 19. märtsini ning juhul kui kohtumäärust edasi ei kaevata, siis pikenevad lepingud täisperioodiks ehk kolmeks aastaks.

Nii olid naistepäevaks lillekioskid suuremas osas taas avatud. Vaatamata sellele oli ostuhuvi varasemate aastatega võrreldes leigem. Kui omal ajal olid nelgid naistepäeval minev kaup, siis tänavu paistis enim nõutud kaup olevat üheeurosed tulbid.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused