Abiprokurör Marti Kuusikust: tõendeid ei ole piisavalt

Marti Kuusik

Viru ringkonnaprukratuuri abiprokurör Elle Karm ütles Virumaa Teatajale Marti Kuusiku uurimist kommenteerides, et tõendite kogumine on keeruline ning inimesed ei taha tunnistusi anda.

Ta ütles, et tõendeid on juurde vaja, muidu süüdistust esitada ei saa.

Ajakirjanduses levitatud laimu peale alustati ministriks saanud Kuusiku uurimist koduvägivallas juba üle kuu aja tagasi, kuid tänaseni pole uurimisega kuhugi jõutud ega süüdistust esitatud.

Abiprokrör ütles Virumaa Teatajale  tähelepanuväärsed laused: „Tõendite kogumine on keerulisem. Kui üldjuhul soovitakse tõendeid anda, siis siin väga ei soovita. Lähisuhtevägivalla puhul ongi eeskätt kannatanu, kes meile suuna kätte näitab. Aga on ka selliseid kannatanuid, kes oma olukorda kõige adekvaatsemalt hinnata ei oska. Siis peame meie tegema seda tema eest. Aga me peame seda tegema tõendite toel, ja et üldse hinnangut anda, on meil piisavalt tõendeid vaja.“

Järelikult kehtib siin vana kõnekäänd – andke meile inimene, küll meie paragrahvi leiame.

Saab näha, kas president peab ka oma sõna ja vabandab ministriametist loobunud Kuusiku ees. Samuti tahaks näha meedia käitumist Kuusiku uurimise umbejooksmisel, sest ajakirjandusel, vastupidiselt prokuratuurile, näis piisavalt tõendeid olevat, et inimene risti lüüa ja tema perele kannatusi valmistada.

Kommentaarid