Ametnike kättemaks: ministrist saadi jagu, kuid alles nüüd nähakse, et ta ajas õiget asja

Eesti, Uudised,
©UU
Mart Järvik

Nüüd, kui VTA ja PRIA ametnike ja tegutsemisega rahulolematu olnud maaeluminister Mart Järvik on ametist lahkuma sunnitud, tuleb üha enam päevavalgele, et ta ajas õiget asja, mida on sunnitud nentima isegi poliitilised oponendid ja meedia.

Tundub, et kui poliitiline nõiajaht EKRE ministrile on oma lõpu saanud, süüvitakse alles nüüd põhiteemale ning ühte inimest materdati mitu nädalat täiesti põhjuseta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esmaspäeval teeb Ivari Padar (SDE) maaelukomisjonile ettepaneku kutsuda veterinaar- ja toiduamet (VTA) ning terviseamet komisjoni listerioosist aru andma. Padar nentis Delfile, et arutada tuleb listerioosipuhangust teavitamist ning seda, missugust infot avalikkusele jagatakse.

„Meil on küsimusi nii listerioosipuhangute kommunikatsiooni kui sõnumite sisu kohta. Mõlemad on ääretult olulised asjad. Inimesed tänavalt tulevad minu juurde ja küsivad, mis toimub. Mida me peame kartma? Mis on listerioosi riskid?“ oli Padar sunnitud tunnistama.

Samuti on komisjonil plaan kutsuda vaibale ka PRIA.

„Plaanime rääkida järelevalvest. Milline on PRIA järelevalve just selles kontekstis, et meieni on jõudnud etteheited sektorist, kus PRIA on sanktsioone esitanud,“ ütles Padar.

Samal ajal kirjutab isegi Postimees, et VTA asejuht Olev Kalda on seoses nimetatud kalatehasega sattunud riigi vihatuima ametniku rolli.

Ilmselt ei kahtle enam keegi, et nn listeeriapaanika ja kalatehase taga seisab suurelt ja ähvardavalt ametnike kättemaksusoov?

Postimees: „Teisalt on ka riigiametnikud inimesed, mistap kumab otsuse tagant emotsiooni, isegi trotsi. Kalda on andnud mõista, et kui kalafirma olnuks sõbralikum ja koostööaltim, oleks ka nemad rohkem vastu tulnud, et üheskoos parem lahendus leida…”

Samasugune kättemaksusoov kumas ka minister Järviku saagas, kus teda süüdistati volituste ületamises ja ebakohases sekkumises (loe: huvi tundmises oma vastutusvaldkonnas toimuva asjus).
Ka siin on selgunud, et kui Järvik oleks oluliselt alandlikumalt uurinud ja küsinud seda, mis tema ministeeriumis toimub, siis poleks sellist süüdistust esile kerkinud.

UU

4 commentsOn Ametnike kättemaks: ministrist saadi jagu, kuid alles nüüd nähakse, et ta ajas õiget asja

 • Avatar

  Tundub, et meedia pole mingi teine või kolmas võim, lausa esimesteesimine, kellele allub ka peaminister ja president. Mõnikord on Ratasest lausa kahju, et ei suuda selga sirgu lüüa ja öelda-nüüd aitab.Järvik kutsuski ametnikke ja valitsust koostööle, on ju PRIA aastaid vigu teinud ja siis põllumehi oma vigade eest süüdistama hakanud.Õiguse nõudmine on ju meie riigis lubamatu tegevus. Üks Lemetti suutis jälle kõik reformi radadele suunata, kannatavad inimesed, st. riik. Ei jätku sõnu, et nördimust väljendada, isegi peaministri saamatuse pärast, hinnata olukorda adekvaatselt.

  • Avatar

   Just !
   Ratas siiamaani ei julge poliit-agitaatoritega tülli minna ja püüab laveerida jne…
   Kui kaua veel…???!!!

 • Avatar
  Margus Lippand

  Mul ei ole sõnu.

 • Avatar

  Kui peaminister on sopameedia poolt mõjutatav siis kestabki taoline tömblemine edasi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused