Autoliisijate edetabel, EKRE saadikuid sealt ei leia

Uudised,

Riigikogu juhatus kehtestas 2015. aastal saadikute kuluhüvitistest makstava autoliisingute piirmääraks 450 eurot kuus, maksimumi on ära kasutanud kaheksa rahvaasemikku.

Ühtegi EKRE liiget sellest tabelist ei leia, sest erinevalt teistest fraktsioonidest ei kasuta mitte ükski EKRE fraktsiooni saadik kuluhüvitisi põhimõtteliselt autoliisingu kinnimaksmiseks.

Kuluhüvitiste kasutamise autoliisingu tasumiseks on hukka mõistnud ka Eesti Maksumaksjate Liit.

Riigikogu autoliisijate edetabelis troonivad Siret-Kotka Repinksi ja Toomas Vitsut Keskerakonnast, Raivo Aeg ja Helir-Valdor Seeder Isamaast, Aivar Sõerd, Terje Trei ja Toomas Kivimägi Reformierakonnast ja Jaanus Marrandi sotsidest, kes kõik maksavad liisingut 5400 eurot aastas.

Neist ei jää palju maha Remo Holsmer, Arto Aas, Dmitri Dmitrijev, Toomas Väinaste, Heljo Pikhof, Valeri Korb, Urmas Kruuse, Lauri Luik, Marko Mihkelson, Aivar Kokk, Mihhail Stalnuhhin, Viktor Vassiljev, Vladimir Vellman ja Jürgen Ligi, kelle autoliisingu summa ületas näiteks 2017. aastal 5200 euro.

Üle 5000 euro aastas maksavad autoliisingut veel kaheksa saadikut.

EKRE on esitanud eelnõu kuluhüvitiste kaotamiseks, aga teised Riigikogu erakonnad ei ole algatusega kaasa tulnud.

Enne seda piirangut kulus umbes pooltel Riigikogu liikmetest autoliisingule veel suurem summa.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused