Eesti rahvas pole volitanud Isamaa kaitseministrit tänama anastajaid alandava lillekimbuga

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Pärg

Eestit annekteerinud punaväelaste mälestuseks püstitatud Pronkssõduri samba juurde viiakse juba aastaid  9. mail punaste lillesülemite ja Georgi lintide kõrvale ka sini-must-valgete lindikestega lillekimp, millel kiri „Eesti rahvalt“.

Tänavu viis kimbu okupeerijatest punaste monumendi juurde kaitseväe kaplan, kes teeb seda ilmselgelt kas kaitseväe juhataja või kaitseminister Jüri Luige (Isamaa) käsul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas on täiesti mõeldamatu ja isegi alandav, et kõike seda tehakse kogu Eesti rahva nime, sest kogu rahvas pole kaitseväge selleks volitanud ning selline asi peaks lõppema.

UU

35 commentsOn Eesti rahvas pole volitanud Isamaa kaitseministrit tänama anastajaid alandava lillekimbuga

 • Avatar

  Mina isiklikult saatsin EKRE Riigikogu fraktsiooni nimel minister Luigele järelpärimise. Nüüd ootan vastust.

 • Avatar

  Ei ole ise ei “orav” ega “mõisahärra”, aga asi hakkas huvitama. Käisin 10.05. loetut-nähtut kohapeal kontrollimas.
  Nelgikoormate seas ei paistnud kuskil Uute Uudiste saidil ülesriputatud pärga. Kuidas asja mõista?
  Siseminister võiks nüüd olla mees ja lasta tõde välja selgitada. Tegu võib olla ka näotu skandaali provotseerimisega

  • Jüri Kukk

   Uute Uudiste saidil ülespandud pilt on pärit Delfist, mis oli kirjas ka eelnevas loos: “Delfi reede hilisõhtul avaldatud loos “Pronkssõduri jalamile kogunesid lillesülemid”, on 11 foto seas näha ka üks foto- ja videoreporteri Henri-Kristian Kirsipi pilt, millel on sinimustvalge pärg lindiga “Eesti rahvalt”.” Sama pilt oli olemas ERR-i galeriis. Googeldage ja leiate, et Kaitseväe kaplanid on juba aastaid sel päeval pärgi pronkssõduri juurde viinud.

 • Avatar

  Seni, kuni Juuragavrilovitšid ministriks on, ei muutu midagi paremuse poole. Kahepalgelisus ja kakskeelsus poliitikas, seda riigi kõrgemal tasemel kultiveerituna, viib meid salamisi Putinile lähemale. Kõige selgemalt väljendas seda tahet president, temal pole rahvast sooja ega külma, küllap on pärja viimine Kadrioruga kooskõlastatud. Isamaa pole ammugi mingi konservatiiv, vaid kamp ambitsioonikaid multikulturnikuid. Seeder kaob nende varju ja valimistel jälle 0 seis. Seltsinaine Ladõntskaja, Luik-Gavrilov, Terras, Lotman….ei liha ega kala, ei iial isamaalased, see on päris üheselt selge.

 • Avatar

  Eestlased peaksid mõtlema miks juhtus eesti rahvale see õudus. kõigepealt saksa okupatsioon siis vene 50 aastat. Selle kohta rääkis Karl Reits president Pätsile aegsasti aga president ei hoolinud ja irvitas Jumala prohveti üle ja nüüd tahate Pätsile ausammast püstitada.

 • Avatar

  Esimese pärja viisid nõukogude nõukogude-vene okupantsõduri pronksmonumendile 2007.a. 9.mail EV peaminister Andrus Ansip ja kaitseminister Jaak Aaviksoo. Nägin seda ETV-st.
  Järgnevatel aastatel viisid pärgi juba Eesti Kaitseväe kaplanid. See kujunes kaitseväe jaoks nagu traditsiooniks. Olin veel kaitseväe teenistuses kui tuli see teema jutuks ühe kaplaniga. Avaldasin oma imestust, et mitte öelda hämmingut ja põlgust, küsides, et kas tõesti ja miks? Kaplan ei näinud selles midagi taunimisväärset või ebasündsat, väites midagi kõikide langenute austamisele kui kaunile traditsioonile? Kes neid selleks käsutas ta ei öelnud. Ja mina vist ka eriti ei pärinudki enam, teades kaplani vene perekonnanime.
  Sel ajal oli kaitseväe kalmistul probleemiks veel Eesti vabadussõjas langenute haudade korrashoid. Vene okupatsioonivägede ohvitseride hauad olid alati ilusasti korras, eestlaste omadel sageli vanad kuivanud lilled ja pärjad, mis seisid mõnikord paar kuud peale asetamist. Samas üle kalmistu aia seisab kohe EKV sidepataljon ja NATO küberturbe keskus. Vene punaarmee järeltulijad pidid aga kalmistule oma ohvitseride haudu koristama tulema märksa kaugemalt, Lasnamäelt ja Maardust.
  P.s. 1995.a. oli kaitseministeeriumil plaan KV kalmistu taastamiseks endisel kujul. Mälestusehis ja teised olulised mälestusmärgid on suudetud õnneks taastada. Tänase päevani pole Eesti valitsus suutnud taastada mitmekümne Vabadusristi kangelase hauda, kelle peale nõukodude vene okupandid oma ohvitserid matsid, tehes enne barbaarselt maatasa meie sõdurite hauad!

 • Avatar
  Isamaa ruulib kahepalgelisusega

  ‘ISAMAALASED’- Luik, Terras, Ladõnskaja-Kubits, Kaljulaid…..

  • Avatar

   Peale seda kui Ansip Euroopasse ära läks, jäi Isamaa ilma peremeheta ja selle korjas üles noor Ossinovski papa rahadega. Isamaalased, nagu püüdlikud kelgunöörid ikka, muutusid veel punasemaks kui sotsid ise ja kohati võttis see üsna koomilised vormid. Noor Oss vaimustus Che Guevarast ja hakkas endale samasugust kitsehabet kasvatama. Tema uus haarem võttis kohe juhendust ja paari nädala pärast oli Seederitel ja Sestritel samasugune mägra tuss ümber suu kasvatatud. Koer läheb ikka peremehe nägu.
   Aga sellest ei piisanud, ju siis habemega minett oli liialt väike panus maailmarevolutsiooni võiduks sotside meelest ja Isamaas anti jäme ots avalikult vasakpoolsete kätte. Igasugu Luiged ja Ladõnskajad võtsid asja üle ja Reinsalu kiristas armukadedusest ööd otsa hambaid. Viimase piisa karikasse valas Reformierakond, kes peale Ansipi lahkumist samuti kiratses sest Ansipi asemele polnud kedagi panna, munadeta pe*ed Pevkur ja Rõivas lubasid sotsidel reformi viimase meesterahva, Jürgen Ligi, avalikult ilmarahva ees ära pilastada ja see keeras isamaalastel lõplikult vindi üle. “Mida, Ossinovski haaremis on uus esinaine ja see ei ole isegi Isamaa ridadest ?!?” Konkurents sotside sängisoendamise koha eest läks Isamaa ja Reformi vahel teravaks ja vanad isamaalased lõid käega ning hakkasid tasapisi passe vahetama, kus oli kirjas, et nad on rahvuselt ikkagi eestlased. Näe, alles siis tuli jälle meelde.
   Aga kahju oli juba tehtud, Seedereid-Sestereid-Reinsalusid parteis enam keegi tõsiselt ei võta, mis sa nendest äranarritud lilladest ikka tahad ja kord matriarheeritud Isamaa on nüüd kenasti Luikede-Terraste-Ladõnskajate ja muude neomarksistide käpa all. Mida näitab ka antud inetu temp Luige poolt.

 • Avatar

  –Isamaa–käitub nagu liberaalid-ise peavad endid konservatiivseks erakonnaks……………!

 • Avatar
  Okupantide mälestamine ja tagaigatsemine?

  https://www.riigiteataja.ee/akt/ReprS
  Ҥ 3. Okupantriik
  Okupantriigid käesoleva seaduse mõttes on Eesti Vabariiki 1940. aasta 16. juunist kuni 1991. aasta 20. augustini okupeerinud riigid.”

 • Avatar

  Mis õigusega mingid tegelinslid kes pealegi ei julge oma nime avaldada endale õiguse esindada tervet eestirahvast. Alandagu ennast ja oma orjalikku erakonda punamõrtsukate ees.

 • Avatar

  juri gavrilov ei eole eestlane – sellega on kõik öeldud!!!
  Lisaks, et peale NN. “rahu” ja “vabaduse” saabumist Maarjamaale 1945 ei lõppenud eestlaste jaoks sõda sugugi. Lihtsate eestlaste vastu saadeti kõrilõikajatest karistussalklased. Nende karistussalkade juhtkonnad olid mehitatud valdavalt juri gavrilovi rahvuskaaslastega!
  Peale sõjaaegse suurima mõrvari idel jakobsoni “vägiteod” eestlastest vanurite, laste, naiste vastu võitlemisel on tõestatud. Kuid see ei seganud seda retsi susse püsti ajama ilma kohtumõistmiseta!?

 • Avatar
  Küsimus EKRE-le

  See on nüüd EKRE poliitikute ja saadikute ülesanne, et välja selgitada selle pärja taust. Kes käskis selle sinna viia sellise sõnumiga?

  Kas EKRE-l ja saadikutel on mingeid põhimõtteid või mitte?

  • Avatar

   Muideks “isamaalane” Lukas, kultuuriminister, muigas ja ironiseeris M.Helme arvamuse üle ERR kohta.Eks temale kõik sobib k.a.vana kommunist Veidemann.

   • Avatar

    Eks need lukas, aeg, luik, suured aatemehed omakeskis, ühed brüsseli vonni järgijad on, liberaalsus on isamaalistel ikka au sees olnud, oligi ju laar sooruse maaletooja.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Missugune peab olema inimeste aju ehitus kes sõjas langenud lihtsate inimeste mälestuseks lillekimbu viijat kritiseerivad ?

  • Avatar

   Sinna on maetud need kes tulid mundris ja relvaga.Kasuta mõtlemiseks aju kui sul see on.

  • Avatar

   Seda peaks küsima nendelt küüditatud ja tapetud eestlastelt, kes nõuka-ajal kannatasid ja elu kaotasid….

 • Avatar
  Heldur-Valdek Seeder

  Sputnik kirjutas 2017 aastal, et seda pärjaviimist on tehtud läbi aastate kui rutiini. Kahjuks märgati seda esimest korda alles käesoleval aastal… Mis muud arvata, kui see on oravate spinn koalitsiooni lõhestamise eesmärgil… Minu arvates võiks selle “traditsiooni” ära lõpetada – aga kas Ekre võiks vastava ettepaneku riigikaitsekomisjonis tõstatada? Sest eks see pärg läks ka ju riigikaitsekomisjoni nimel, kes esindabki “eesti rahvast”! 2017 kirjeldus: https://sputnik-news.ee/estonian_news/20170509/5667659/eesti-kaitsevaelased-panid-parja-pronkssoduri-jalamile.html

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  no see on laussigadus ja eesti rahva mõnitamine, mida seni on teinud ainult … teadagi kes. Mis õigus on kellelgi midagi aga kogu rahva nimel teha, see või need tegelased peaks otsekohe tagandatama. Maailma suurimaile kurjategijaile rahvalt pärg??!! Viigem see pärjapanija koheselt ravile või siis vanglasse. Miks te . meedia jm ühiskonna valvekoerad nüüd ei haugu? Ei tea küll, kelle ees selgrootu, orjameelne ametnik pugeda soovis. No täielik kremli sulane. See pärg on suurem inimkonna mõnitamine kui see oleks pandud Hitlerile, sest kõige loomastunumaid tegusid panid toime vene okupandid, keda kahjuks tänaseni pole nürmbergi tiritud. Sest kohut mõistsid võitjad.

 • Avatar

  Huvitav, meri= nikolajev, luik= gavrilov, mis riik me oleme ?????

 • Avatar

  Endised koputajad ei unusta oma endiseid rahastajaid vb ka praeguseid, sellised ministrid ja kaitsväe juhidtulebkiiremas korras välja vahetada parimatr vastu ei ole kunagi usaldanudlaariparteid

 • Avatar

  Eestlased on päikesekummardaja-rahvas. Eestlaste päike (st õnnepäike) tõuseb kord idast, kord läänest. Nüüd on ta tõusnud juba ca 30 aastat järjest läänest. Kaitseminister Jüri Luige ja provintsi teiste marionettvalitsejate poolt pronkssõduri kui idaokupandi sümbolkuju tseremoniaalne austamine on läheneva poliitilise ilmamuutuse suure prognostilise väärtusega indikaatornäitaja, mis informeerib meid sellest, et lähitulevikus hakkab päike Eestis tõusma üheaegselt nii idast kui ka läänest.

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Jüri Luik on juut ja sellega on kõik seletatud.
  Nõukogude Liit oli juudi riik ja hunt vaatab alati metsapoole.
  NSVL-i liidrid:
  Lenin-juut
  Stalin-Djugashvili(juudipoeg), elas koos juudi naisega Rosa Kaganovichiga
  Malenkov-ei ole teada et oleks olnud juut
  Hruštšov- ei ole teada et oleks olnud juut
  Brežnev- juut, nägi välja nagu juut, elas koos juudi naise Viktoria Breznevaga.
  Andropov- juut, ta ema oli Jevgenia Fleckenstein, see on selge juudi nimi.
  Tšernenko- pole otseselt teada et ta oleks olnud juut, aga osad arvavad et ta võis olla juut.
  Gorbatšov- juut, selgelt juudi nägu, vaadake genist ta sugupuud, seal on juudipäraseid nimesid ja Eestis oli ka juudis mafiooso kelle nimi oli sammuti Mihhail Gorbatšov
  Janajev- selgelt juudi nägu.

 • Avatar

  Eesti käitseväe juhtkonnal puudub igasugune väärikus. Seal valitseb Brüsselimeelne pugemine ja Stockholmi sündroomi segu.

  • Avatar
   Aigar Ajaots

   9.mail 1945.a. ei saabunud Eestisse mingit rahu. NKVD-le tekkis vaid vaba ressurssi, millega oma inimsusevastaseid kuritegusid jätkata.

 • Avatar

  Taolisele “kaplanile ” tuleks meelde tuletada ühte Jumala käsku – ” Sina ei pea mitte valetama “, muidugi koos vastavate maiste meetmetega

 • Avatar

  Rahu saavutati raskete kaotuste hinnaga. Sellel päeval mälestatakse langenuid. Mis ambitsioon küll valitseb vihaõhutajate ja vaenuvingatsite hinges?

  • Avatar

   Mis rahust sa oinas räägid!? Eestlastele ei toonud see mingit rahu vaid orjaikke ja kannatused, repressioonid ja küüditamised.

   • Avatar

    Püüan seletada. Rahu algab siis kui lõpeb sõda. Viha aga võiksid suuna toonase võimuladviku ja nende kaasajooksjate, represseerijate suunas. Küllap leiab ka tänapäeval neid, kes ajaloo sh, repressioonide kordumist soovivad – suures vaenlase otsimise hulluses.

  • Avatar

   “Murenäoga” — aga ikka tasa lülitama tuled sa, u, nii nagu ka tookordsed kollektiivsed sadistid.

 • Avatar

  Juri Aleksandrovitš Luige (isa järgi Gavrilov) tegevust on ennegi kirjeldatud, eks veri on paksem kui vesi. https://www.eesti.ca/kelle-huvides-tegutseb-kaitseminister-juri-gavrilov-luik/article54979

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  Isamaa austab siis inimsusevastaseid kuritegusid, mis on aegumatud, sooritanud totalitaarreziimi. No on meil valitsejad!

 • Avatar

  See on tõesti täiesti uskumatu! Uskumatu on isegi see, et sellised üritused Eesti Vabariigis võivad toimuda. Egas midagi, palju õnne Isamaa valijatele, sest kõigel sellel on suur teene Isamaa-IRL-Isamaa nimelisel parteil ja muidugi Reformil. Siin tuleb meelde üks vana ütlus: keeruta, mis sa keerutad, p.rse jääb ikka selja taha.

 • Avatar

  UU, mitte ” selline asi peaks lõppema.” vaid selline asi PEAB lõppema.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused