“24.02. kõik koos Lätti” võib tuhandete osalejate kaudu ennast juba üldrahvalikuks pidada

Eesti,
©UU
lätti

Kuu aega enne rahvalikku algatust “24.02. kõik koos Lätti!” on aktsioonile ennast kirja pannud 3450 ja osavõtust on huvitatud 8543 inimest.

Aktsiooni korraldajad on loonud piirkondlikud korraldustiimid ja paika pannud kontaktisikud. Piiriületuskohti on valmis mõeldud kaks, milleks on Ikla ja Valga. Piiriületus toimub orienteeruvalt kell 13.00 ning seega Pärnust ja Tartust hakatakse liikuma umbes 11.30, kirjutab ürituse Facebooki-leht. Pärnu poolt on start esialgsetel andmetel Reiu risti kandist ning Tartust Valga maantee alguses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Korraldaja Taavi Leppik ütleb postituses, et kuna on tekkinud palju küsimusi antud ürituse kohta, selgitab ta, miks seda tehakse ja miks just sellel kuupäeval. “Põhiline põhjus on Eesti valitsuse aktsiisipoliitika, tänu millele kaotab Eesti riik ning sellega seoses ka meie kõik päris suure summa ja ma ei räägi ainult alkoholiaktsiisist,” selgitab ta. “Väga lihtne on ju lihtsalt õhtul uudiseid vaadates kas kõvema või vaiksema häälega kiruda ning mitte midagi teha. Tundsin, et olen juba piisavat samamoodi nagu paljud teist vaikselt omaette sajatanud ning otsustasin midagi ette võtta.”

Taavi Leppiku sõnul oli algne plaan külastada umbes 100 inimesega protesti märgiks naabervabariiki ja seda mitte ainult alkoholi ostmise või auto tankimise eesmärgil, vaid pigem selleks, et öelda sel moel valitsusele: “Mina ei ole sellega nõus!” “Minu suureks üllatuseks on minuga sarnaselt mõtlevaid inimesi meie seas palju palju rohkem, kui oleksin osanud ette kujutada, ning iga hetkega tundub üha enam, et suudame ennast koos kuuldavaks teha ka Toompeani välja,” selgitab Leppik.

“Kuupäev ei ole juhuslikult valitud — see on meie riigi sajas sünnipäev. Just see päev on minu arvates kõige õigem, et valitsust natuke torgata ja mõtlema panna, mis on nende statistikate ning Exceli põhjal tehtud halbade otsuste tulem, ning kui seda piisavalt kõva häälega ja suure massiga teha, on mingi lootus, et meid ka kuulda võetakse. Üritan anda enda pisikese osa selleks, et muuta nii enda, oma pere kui ka kõigi Teie elu paremaks,” sõnab korraldaja.

EKRE korraldab sel päeval Tallinnas suure tõrvikurongkäigu ja seetõttu võib teatud osa protestist huvitatud rahvuskonservatiividest aktsioonist kõrvale jääda.

Fotolavastus: Taavi Leppik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused