45-aasta vanune Regula maksis riigile 4 miljonit eurot

Eesti,
- Updated
©PM/Scanpix
Praamile minek

Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad soetas varulaevaks 1971 aastal ehitatud parvlaeva Regula 4 miljoni euroga. Kokkuleppel Tallinna Sadamaga andis AS Saaremaa Laevakompanii nõusoleku parvlaeva Regula müügihinna avalikustamiseks, teatas Tallinna Sadam.

TS Laevade juhi Kaido Padari sõnul oli tegemist kahe ettevõtte vahelise tehinguga, mille mõlemad pooled on rahul. “AS Tallinna Sadam on võtnud endale kohustuse riigi ees ja selle täitmiseks vajati vastavalt hanke lepingule ka jääklassiga varulaeva,” ütles pressiteate vahendusel TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar.

“Valisime mitmete pakkumiste vahel ja suhtlesime kokku 27 ettevõttega. Lõppvalikus oli kuus laeva ja Regula oli meile soodsaim hinna ja kvaliteedi suhtelt,” rääkis ta. “Varulaevaks ei ole arukas soetada kallist alust kai äärde seisma,” lisas Padar.

Juba on selgunud, et vanal laeval on rida olulisi puudusi. Näiteks ei tööta laeva teine autotekk, juhtmestikud ja torustikud on amortiseerunud. Möödunud nädalavahetusel jättis asenduslaevana sõitnud Regula pool järjekorrast Hiiumaale maha ootama. Huvitav kas TS Laevad küsivad selle eest ka kompensatsiooni? Selline punkt on igal juhul lepingus sees. 

BNS-UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused