Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

70 protsenti inimestest on automaksu vastu, seda toetavad kõige enam valitsuskoalitsiooni erakondade valijad 

-
23.08.2023
Eesti inimesele pole auto luksusese, vaid hädavajalik vahend liikumiseks.
© UU

Üle poole võimuliitu kuuluvate Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valijatest toetab valitsuse kavandatavat automaksu, samas valdav enamus Eesti inimestest on automaksu kehtestamise vastu, selgub Kantar Emori läbi viidud uuringust.

Iga neljas inimene vastas, et toetab kas täielikult või pigem toetab automaksu, 70 protsenti inimestest märkis, et pigem ei toeta või ei toeta üldse. Vastajate seas oli viis protsenti ka neid, kes ei osanud vastata.

59 protsenti on toetajaid Reformierakonna valijate seas, seal hulgas iga kümnes neist vastas, et toetab seda ideed täielikult. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetajate seas toetab ideed napilt üle poole ehk 53 protsenti inimestest ning nende seas on 21 protsenti neid, kes toetavad ideed täielikult. Eesti 200 valijate seas on toetus juba selgelt alla poole ehk 38 protsenti.

Riigikogus esindatud erakondadest on toetus automaksule kõige madalam Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna valijate seas, moodustades vaid neli protsenti. Isamaa Erakonna valijate seas on toetajaid viis ja Keskerakonna valijate seas seitse protsenti.

Auto on olemas 78 protsendil vastajatest ning autoomanike seas on enam neid, kes on automaksu kehtestamise vastu. Sealjuures ühe auto omanikest on vastu 73 protsenti inimesi, kahe või enama auto omanikest 79 protsenti.

Põhimõttelisi toetajaid, kes vastasid „toetan täielikult“, on 16 protsenti noorimas vanusegrupis ehk 15-24-aastaste hulgas. Nii selles kui ka vanusegrupis 25-34 on toetajate osakaal kokku 36 protsenti. Toetajaid on keskmisest enam ka kõrgharidusega inimeste ja Tallinna elanike seas.

Kantar Emor viis uuringu läbi perioodil 10.-16. august. Kokku osales veebi teel tehtud uuringus 1152 Eesti elanikku vanuses 15-84 aastat. (BNS)