Võrdsetest võrdsemad Reformierakonna saadikud Hanno Pevkur ja Marko Mihkelson vilistavad ohutusnõuetele koroonaviiruse osas

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu saal on pooltühi, kui peaks olema täis, ja vastupidi, kui haiged peaks kodus olema. Pilt on illustratiivne.

Neljapäeval esines Riigikogus peaminister Jüri Ratas, kes jagas nii õpetusi kui hoiatusi, kuid kuulajate seas oli neidki, kelle reaalne tegevus viitas ükskõiksusele.

EKRE saadik Anti Poolamets rääkis küsimuses peaministrile sellest, kuidas SA Terve Rahvas jättis ära neljapäevaks planeeritud kõnekoosoleku Toompeal, kuid sama ettevaatuse teed ei lähe teatud Riigikogu saadikud.

“Ma muretsen Riigikogu liikmete pärast. Kõigile soovitatakse 14 päeva reeglit, kuid Hanno Pevkur ütles pärast Itaalia võrkpallitreeneriga kohtumist, et ta vaatab, kui viiendal-kuuendal päeval sümptomeid ei ilmne, siis on kõik korras. Ma arvan, et Riigikogu liikmed peaksid distsipliini jälgima,” rääkis Anti Poolamets reformierakondlasest, keda hetkel saalis polnud, kuid kes oli seal kolmapäeval.

Teine EKRE saadik Kert Kingo kirjutas sotsiaalmeedias: “Peaminister räägib saalis koroonaviirusest, selle levikust, ohtudest ja meetmetest kahjulike tagajärgede saabumise vältimiseks. Ta kutsub üles inimesi, kes on hiljuti reisil käinud, olema 14 päeva kodus – selleks, et välistada võimalik viiruse edasi kandmine, levitamine ja teiste nakatamine. Olema vastutustundlik ja teisi arvestav!

Minust 1,5 meetri kaugusel istub ükskõikselt üleoleva olemisega reformierakondlane Marko Mihkelson, kes naases pühapäeval (08.03) Tenerifelt. Kuigi talle tehti ettepanek järgida juhiseid ja jääda mõneks ajaks koju, on temal ükskõik, kas ta võib kedagi nakatada või mitte. Kõigile teistele mõeldu tema puhul ei kehti.”

Seega siis on Riigikogus inimesed, kes arvavad, et nende kohta reeglid ja nõuded ei kehti, ja neile on viiruse levik koos teiste võimaliku nakatamisega tühiasi – nendeks on reformierakondlased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused