Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Dave Benton: kui immigrandid hakkavad läbi suruma oma traditsioone, tekivad alati probleemid

31.01.2021
Tanel Padar ja Dave Benton Eurovisioonil Eesti võidulaulu esitamas. (Foto: Scanpix)

Ajalehele “Pealinn” antud intervjuus tõdeb Kariibi mere saarelt Arubalt pärit laulja, täna 70-aastaseks saav Dave Benton, et tal on Eestis ette tulnud olukordi, mis põhinevad tema päritolul, kuid neid on vähe ja nende taga pole otsest vaenu, pigem on teda toetatud ja Eesti ühiskond ei ole võõraste suhtes vaenulik.

Äratoomist aga väärivad 23 aastat Eestis elanud Dave Bentoni sõnad teistele sisserändajatele.

“Uskuge mind, te võite elada ükskõik millisel maal, kui te respekteerite ja austate reegleid ja traditsioone. Jah, võib tekkida probleeme keelega – ja eesti keel on siin elades küllap raskeim asi, kuid kui sa aktsepteerid ja austad norme ja tavasid, ja jääd sealjuures iseendaks – that’s it! Olen seda soovitanud paljudele, kes minult on nõu küsinud, ning saanud palju tänusõnu.

See on lihtne tõde. Eestisse kolides ei saa eeldada, et kohalikud oleksid sellised nagu sina või et sa saaksid teha asju nii, nagu sa olid harjunud tegema oma kodumaal. Ei maksa eeldada, et keegi sinu pärast muutuks – seda ei juhtu, see on nende maa. Kui immigrandid hakkavad läbi suruma oma traditsioone, tekivad probleemid. See ei toimi mitte kunagi! Ükski maa ei muuda oma traditsioone, reegleid ja seadusi, et olla võõralt maalt tulijatele meele järele. Mujalt tulijatel tuleb kohaneda.”

Dave Bentoni sõnadele lisab väärtust seegi, et just Euroopa ja Eesti vasakliberaalid soovivad ühiskonda muuta nii, et see oleks võõralt maalt tulijatele meele järele. See tekitab rahvusriikides sama palju pingeid kui pretensioonikad migrandid (näiteks Rootsis soovitab sealne araabia partei hoopis rootslastel emigreeruda).

Eestis aga on president Kaljulaidi, peaminister Kallase ja “parempoolse” Siim Kiisleri eestluse kinkimise plaanid need, mis kujutavad endast vastutulekut võõrastele oma rahva arvelt.

Dave Bentonil aga on Eesti rahva ees ka üks võlg – nimelt võttis ta osa vihaste valgete vasakliberaalide korraldatud mõnitavast šõust, milles esitati ärasolgitud varianti “fosforiidisõja” ajal hümnistaatusesse tõusnud laulust “Ei ole üksi ükski maa”. See solvas väga paljusid eestlasi, kuid tundub siiski, et ega Benton vist ei saanudki eriti hästi aru, mis jamasse ta tõmmati.

Allikas: Pealinn