Jaak Madison: Ilvese ärmatamine annab ühiskonnale signaali, et ise oled loll, kui riiki ei lüpsa

Eesti,
- Updated
Jaak Madison
©EERO VABAMÄGI/POSTIMEES
Jaak Madison

Toomas Hendrik Ilves peaks EAS-ilt turismi arendamise toetuseks saadud 190 000 eurot tagastama ning tõsiselt tuleb kaaluda „ärmatamisega“ seotud riigiametnike sobivust oma ametikohale, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„President Ilves rääkis oma presidendiks ametisoleku ajal pidevalt vajadusest liikuda läänelike väärtuste ja lääneliku politiilise kultuuri poole. Sel nädalal sai kinnitust, et need sõnad olid vaid õõnsa tünni kõmin. Praktikas käitusid nii Ilves kui ka tema kamraadidest kõrged riigiamenikud põhimõtte järgi, et loll on see, kes riiki ei lüpsa,“ ütles Madison.

„Kui Ilves soovib, et lääne politiline kultuur ei muutuks meil samasuguseks negatiivse tähendusega mõisteks nagu ’demokraatia’ on muutunud Venemaal, peaks ta riigi toetuse oma „turimistalule“ tagastama. Samamoodi nagu seda teevad kõik ettevõtted, kes EAS-i toetuse tingimusi rikuvad.“

Madisoni sõnul on eriti kahetsusväärne, et Ärma talu JOKK-skeemi on punutud kõrgete riigiametnike kaasabil.

„Nagu meedia on juba osutanud, paistavad skeemi tagant presidendi ja toonase EAS-i juhi ja praeguse Riigikogu Kantselei direktori Maria Alajõe soojad suhted. Vassimiskahtlus on langenud ka praegusele EASi juhile Hanno Tombergile, kelle eestvedamisel varjati neli aastat avalikkuse eest hoitud otsust, et Ilves pääseb toetuse tagasimaksmisest.“

Madison leiab, et Alajõe ja Tomberg peaksid võtma vastutuse ning tõsiselt mõtlema, kuidas nad Eesti riigiametnike mainele tehtud kahju heastavad.

UU

Foto: Postimees

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused