Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aarne Mäe meediakommentaar: David Bowie’t meenutavas veerus EKRE-t ei mainitud

21.01.2019
Aarne Mäe, ajakirjanik.
© Foto: Kalev Lilleorg / Aarne Mäe Facebooki konto

Ajakirjanik ja EKRE kandidaat Riigikogu valimistel Aarne Mäe vaatles laupäevases meediakommentaaris humoorikalt Eesti peavooluväljaannete sisu.

“Laupäev. Lumiste okste vahelt sillerdav päikeselaik mängib kamina kohal, akna taha ilmunud leevikesed ennustavad külmakraade. Toas on soe ja õdus. Naistemarss jääb kaugele libedate kilomeetrite taha. Lööd lehe lahti, et ilusat talvehommikut veel rohkem nautida…

Postimehe mahukas nädalalõpulisa, mis Lauri Hussari ajast postkasti käib, tõotab mõnusat lugemist. Nõnda ongi – kohe püüab tähelepanu reporter Berit Nuka, kes oma päevakommis Rootsi valimiste üle arutledes jõuab, enne kui kaks tuhat tähemärki täis saab, tõdemuseni: “Tõsi, parempopulistid on saanud kõikjal Euroopas valimistel üha rohkem ja rohkem hääli – ning saavutavad EKRE kehastuses ilmselt Eestiski pooleteise kuu pärast enneolematu populaarsuse.” Naaberküljel maetakse vaimukalt Bert Valterit (tuntud ka kui staartroll), samas kiidetakse Anu Saagimit.

Edasi võtan kätte Arteri. Sealt jõuan peatselt Neeme Rauani. Ta alustab Shakespeare’st ja Picassost, aga jõuab EKRE-ni veel varem kui tema noor kolleeg. Mart Helmet mainib ta selle pärast, et ta “viis viha-vaatamise kontseptsiooni veelgi kõrgemale tasandile, hoiatades oma toetajaid juba ette uudiste eest, mis võivad meedias alles tulema hakata…”

Arvamuse/Kultuuri lisa mainib EKRE-t lollide klubi küsimuste rubriigis vaid koos teiste “mittekartellierakondadega” ja muidugi mõista ka endise peatoimetajaga seoses. Ega ma kõike lugusid mahukas üllitises läbi lugeda ei jõudnudki, kuid panin tähele, et David Bowie’t meenutavas veerus EKRE-t ei mainitud.

Asja võtab kenasti kokku Arteris persoonina esitletud juubilar Tõnu Aav: “Kurb on see, kui keegi ei ütle midagi, kui keegi ei märka sind. (—) Eestlased on tagasihodilikud, nende tähelepanu ei ole koormav”.

Kui lehed loetud, on leevikesed minema lennanud ja lumepilv varjutanud päikese. Raadiost kuuldub samal ajal, et EKRE sai suure võidu Leo Kunnase ja Jaak Valge enda nimekirja meelitamisel.”

Uued Uudised lisavad Aarne Mäe meediakommentaari edaspidi igal laupäeval ning vajadusel ja võimalusel ehk ka teistel nädalapäevadel.