Aasta keskkonnateo taust lõhnab väga kliimahüsteeria järele

Eesti,
©UU
Kliimastreik Riigikogu ees – miks võitlevad noored abstraktse CO vastu, mitte aga Eesti metsarikkuste eest?

Kliimapaanika sai järjekordse tunnustuse – Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) valis 2019. aasta keskkonnateoks Fridays for Future kliimaaktivistide algatused kliimakriisile tähelepanu tõmbamiseks.

Fridays For Future liikumine on alates 2018. aastast kliimaprobleemidele tähelepanu tõmmanud  kümnetes riikides üle maailma, globaalsetel kliimastreikidel on kaasa löönud miljonid inimesed. Algatusega liitusid 2019. aasta märtsis ka Eesti noored, streikides Tallinnas, Tartus ja Paides, et tõmmata Eesti avalikkuse tähelepanu süvenevale kliimakriisile ning otsustajate tegevusetusele selles küsimuses. Sealt edasi on toimunud streigid nii Tallinnas kui Tartus igal reedel, kirjutab BNS.

Samuti on noored tõstatanud teemat aktiivselt massimeedias ja sotsiaalmeedias, mitmed kliimanoored võtsid osa ka tänavusest Arvamusfestivalist, kus osalesid avalikus vestlusringis president Kersti Kaljulaidiga. Fridays For Future Eesti vedas eest mitmesuguseid avalikke sündmusi septembris toimunud kliimanädalal, seekord juba rohkemates linnades: Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Kärdlas ja Kuressaares, väidetakse uudises.

Juba president Kaljulaidi nimi ütleb ära, et otsus on poliitiline ja ideoloogiline. Noorte tegevus polnud aga omaalgatuslik, vaid tihedalt seotud Greta Thunbergi igati kaheldava propagandakampaaniaga, mille tunnustamiseks Keskkonnaühenduste Koda sellise otsuse ilmselt tegigi. Autasustatud Eesti noored läksid sellega lihtsalt kaasa ja ilmselt mitte alati suurest veendumusest.

“Meil kõigil on põhjust olla kliimastreigid algatanud noortele tänulikud, sest nad on teinud oma väheste vahendite, ent suure pühendumise toel märkimisväärse edasimineku kliimamuutuste olulisuse ja pakilisuse tunnetamisel ühiskonnas. Noorte sõnum on olnud selge – otsustajad peaksid kuulama teadlasi ning asuma tegutsema kohe. Tarmukate ja kindlameelsete noorte  jõuline esiletõus tuleviku asjus kaasarääkimisel on lootustandev märk nii keskkondlikus kui ühiskondlikus plaanis,” sõnas Eestimaa Looduse Fondi juhatuse aseesimees Siim Kuresoo.

Kuresoo kommentaari osas võib öelda vaid seda, et mitte kõik teadlased pole seda meelt, et kliimamuutused on puhtalt inimtekkelised. Mis aga puutub kliimanoortesse, siis reedese popipäeva asemel võiks nad võidelda näiteks Eesti metsade ja selle elustiku eest, kodumaad lõhestava ja raiskava Rail Balticu vastu ja nii edasi – Eestimaa loodus ei ole sugugi mitte kindlalt kaitstud, kuid lihtsam on käia reedel tundide asemel Toompeal patseerimas, sest abstraktse CO vastu võitlemine on igati mugavam.

Keskkonnakirve saigi mitmel pool kõlanud eksitav käsitlus intensiivsest metsamajandamisest kui kliimakriisi päästerõngast, mida levitasid ennekõike Eesti Metsa– ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Erametsaliit. Miks siis noored hoopiski raielankidel kirve vastu ei võidelnud?

Kommentaarid

4 commentsOn Aasta keskkonnateo taust lõhnab väga kliimahüsteeria järele

 • Avatar

  Võiks tegeleda ju looduse reostamise ja rüüstamise vastu, see on tõesti oluline teema, et säilitada keskkond ja liigirikkus.
  Samuti võiks tegeleda saasta tootmise (1x kaup, seebikad, mitte remonditavad asjad, mitte kestvad asjad jne.) olulise piiramisega, sest see raiskab tohutult energiat.

  Mis puutub kliima muutumisse, siis on see toimunud alati. Inimene on nii väike putukas, et ta ei suuda neid protsesse planeedil suunata. Küll aga suudab inimene sittuda enda ümbrusse nii, et teised liigid ja ta ise on juba ohus.

 • Avatar

  PS. Asendustegevus on kõige parem tegevus.
  Nagu teed midagi – kisad kärad “õige” või õige asja eest aga midagi ära ei tee.
  See eest tunne on laes – näe ma teen ma hoolin jne – tühikargajad…
  Nagu Kadrioru KeKats…
  Muideks – milla EKRE või vähemalt Sinine Äratus allkirju hakkab koguma KeKatsi EXITIKS Kadriorust???

 • Avatar

  Miks soovivad teatud poliitikud valimiskünnise alandamist, et saaksid ühe nooremad valimas käia?
  Aga selleks, et JUBA koolis ajupestud noori on VÄGA lihtne lollitada ja rumalusi tegema panna.
  Nagu näha kliimahüsteeria ja antifa näite varal.

  • Avatar

   nii on jah. Juhtusin ise ühte sellist reedest aktsiooni Pärnu Haigla kõrval oleval Kutsehariduskeskuse staadionil nägema. Noored vedasid ühe amerrika nn Bussiga teist suurt ameeriklast tagurpidi nööri otsas, hõikasid mingeid loosungeid natauke jne. Ilmselt ikka oli tore mõndadest loengustes või tundidest, ei tea mis neil seal on puududa. Samas eks need “suure mootoriga Ameeriklased” olid kellegi nende kodust, millega uhkelt muidu laiatakse. Silmakirjalik ja kahtlemata lihtsalt sel hetkel populaarse agenda järgimine. Tolad on tolad ja samas enamu neist ostavad esimesel võimalusel võimalikult suure mootoriga vana Bemmi jne.
   Väääääga kergelt mõjutatav kontigent, kui koolis ei pea olema.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused