Aasta parima uudisfoto väärtuse nullis ära ainuüksi selle kallutatud sisututvustus

Provokaatori argipäev.

Meediaruumis jätkub teadlik sogamine, mis kisub ajakirjanduse mainet veelgi alla.

BNS kirjutab: “Tairo Lutter tegi parima uudisfoto “Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit” mullu novembris, kui riigikogu ees EKRE korraldatud pikett kiskus vägivaldseks ja meeleavaldajad hakkasid Tarandit ründama. Sama fotoga võitis Tairo Lutter ka “Aasta pressifoto 2018″ preemia.”

Selline pressiteade on hea näide sellest, kuidas meedias tegelikkust moonutatakse. Kas tegu ikka on “rünnakuga”, kui tahetakse provokaator korrale kutsuda ja temalt röövitud mikrofon kätte saada? Ehk on tegu hoopis “korra taastamisega”?

Ja kes on ekrelased? Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed Tarandit teadaolevalt ei nuhelnud, vaid tegu oli miitingul osalenud mõttekaaslastega. Need kaks valet hävitavad kogu jäädvustuse väärtuse!

Tairo Lutteri tehtud pilt on kahtlemata hea, kuid tema võidu devalveerib valetamine selle sisu edasiandmisel. Pealegi on tegu ühega vähestest piltidest, millelt võib asjasse pühendamatu tõesti välja lugeda vägivalda, kuid pildipankades on ju kümneid pilte enne ja pärast seda kaadrit, kus provokaator Tarandil on ülbe ja irvitav nägu – sellise foto saamine, nagu Lutteri oma, oligi intrigandi eesmärk!

Millal õpivad ajakirjanikud ja fotograafid küll oma tööd erapooletult tegema? Uskuge, siis on seda märgatavalt kergem teha, kui te ise pole poliitikute sigatsemistesse segatud. Miks ei võinuks pildiallkiri kõlada “Konflikt Tarandi ümber EKRE meeleavaldusel”?

Uued Uudised ei ühine õnnitlustega Tairo Lutterile – see on liiga erapooletu ja ideoloogiline võidukoht. Samas avaldame fotograafile tunnustust teiste piltide pärast, mida portaal lepinguliselt sageli kasutab, sest need on head.

Kommentaarid