Aasta põllumeheks valiti Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa

Rubriik Eesti On
©UU
Rahva lemmik Anne Grünberg ja Aasta põllumees 2018 Jaan Metsamaa keskel

Maaleht ja Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursi “Aasta põllumees” võitjaks osutus harju piimatootja Jaan Metsamaa aktsiaseltsist Metsaküla Piim. Auhinna, ajaloolise “Külvaja” kuju koopia, andsid Riigikogu konverentsisaalis üle president Arnold Rüütel, maaelu minister Tarmo Tamm, jt.

Jaan Metsamaa on paarikümne aastaga rajanud Harku valda kaasaegse piimakarjakasvatuse. Metsaküla Piima kaheksa lüpsirobotiga laudas lüpstakse ligi 600 lehma ja nende aastane piimatoodang on 11,4 tonni lehma kohta. Laudakompleks on renoveeritud, vabapidamisega laut ehitati 2010. aastal, tänavu kerkis uus söödahoidla. Loomi on Metsaküla Piimas kokku 1200, maad haritakse 1730 hektarit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eeskujuliku laudamajanduse tõttu kipuvad noored sinna nii praktikale kui tööle. Oma igapäevatöös panustabki aasta põllumees 2018 eelkõige noortele haritud põllumajandusspetsialistidele, kes on toonud Metsamaa sõnul tema firmasse uut elu ja hingamist. Nii juhivad AS-is Metsaküla Piim loomakasvatust ja teraviljakasvatust noored spetsialistid.

Jaan Metsamaa on ka ühiskondlikult väga aktiivne, panustades ühistegevusse. Viimasel ajal on ta aktiivselt tegev piimatootjate ühisprojektis, kus läbi OÜ Farm In Productions on kerkinud Imavere teeristi uus rapsiõlitehas. Jaan Metsamaa on üks rapsitehase osanikke, OÜ Farm In Productions asutajaliige ning nõukogu liige.

Konkursile kandideerima esitas Jaan Metsamaa Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Rahva lemmikuks valisid Maalehe lugejad Põlvamaa kitsekasvataja, Üvasi talu perenaise Anne Grünbergi.

Konkurssi “Aasta põllumees” korraldavad Maaleht ja põllumajandus-kaubanduskoda juba 18. korda. Konkursiga soovivad nad väärtustada maatöö tegijaid ja tõsta põllumehe amet laiema avalikkuse ette.

Traditsiooniliselt antakse konkursi võitjale üle ajaloolise “Külvaja” kuju vähendatud koopia. Skulptor Ferdi Sannamehe 1927. aastal valminud pronksist skulptuuri “Külvaja” võitis 1928. aastal tollane Piistaoja talu peremees Theodor Pool kui Eesti parima talu omanik. Skulptuuri vähendatud koopia on modelleerinud skulptor Tiiu Kirsipuu.

BNS/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused