Abielureferendumi teine lugemine tuleb 11. jaanuaril

Eesti,
Anti Poolamets-

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles, et abielureferendumi eelnõu teine lugemine on plaanitud 11. jaanuarile.
Poolamets toonitas ERR-ile, et kuna opositsioon on lubanud muudatusettepanekute näol obstruktsiooni, ei pruugi teise lugemiseni jõudagi.

“Me mööname, et see ei pruugi 100 protsenti pidama jääda, arvestades, et meid on hoiatatud suure obstruktsiooni eest,” ütles Poolamets. Seetõttu peab ta vajalikuks arutada võimalikku riigikogu töö- ja kodukorraseaduse muutmist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei ole ühtegi tõsist kompromissi ettepanekut kuulnud. Ma usun, et kui see kompromissi soov oleks, siis oleks sellest ka juba tuldud meiega rääkima. Pigem olen ma kuulnud suurejoonelisest obstruktsioonist,” lausus Poolamets ERRile.

Küsimusele, kas EKRE asub nüüd Keskerakonda veenma, et nad siiski riigikogu töö- ja kodukorraseaduse muutmisega nõus oleksid, vastas Poolamets, et kõige pealt tagaks ta muudatusettepanekute virnasid näha. “Mina ei ütle enne midagi, kui ma pole neid reaalselt laua peal näinud. Mis tüüpi nad on, nende üle saab juriidiliselt arutada. Et millised on lahendused, kui tuleb 5000 või kui tuleb 10 000 muudatusettepanekut. Aga sellegi poolest tuleb enne peale vaadata ja siis läheb tõepoolest tõsisteks aruteludeks ja ma ei pääse ka komisjoni erakorralistest istungitest,” kommenteeris Poolamets.

Muudatusettepanekute esitamise lõpptähtaeg on 30. detsember.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused