Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Abieluseaduse vastane meeleavaldus korraldati sotside eestvedamisel kaudselt riigi raha eest

20.10.2020
Sotsid
© UU

Pühapäeval Tallinnas toimunud geimeeleavaldus korraldasid noorsotsid, kuid ka mitmed ühingud, mis saavad raha nii Eesti valitsuselt kui ka välismaistest fondidest.

Nõnda tuldi sellesama valitsuse vastu, kes neid osaliselt üleval peab, et öelda „ei“ kavandatavale abielureferendumile, mille eelnõu praegu valitsuse laual on ja mis on koalitsioonilepingus.

Meeleavalduse korraldajad olid Noored Sotsiaaldemokraadid, ühingud Vikerroos, Festheart Filmifestival, Vikerruum, Eesti LGBT Ühing ja mitmed vabatahtlikud.

Ürituse peakorraldaja on noorsots Karl Aaron Adson, kes on seotud ka MTÜ-ga Noored ühiskonna heaks, kelle partnerite hulgas on hulk välismaiseid organisatsiooni nii Itaaliast, Poolast, Portugalist kui ka Taanist.

Vikerroos on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna LGBTIQ-ühendus, mis on registreeritud erakonna juhatuses 2008. aastal ning on Euroopa sotsiaaldemokraatide LGBTIQ-ühenduste katusorganisatsiooni RainbowRose täisliige.

Vikerroosi põhiliste ülesannete hulka kuulub muuseas ka sotsiaaldemokraatide poliitikas LGBTIQ teemadening ja erakond on tugev partner LGBTIQ teemalises dialoogis Eestis ja välismaal.

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing.

​2019. aastal rahastasid Eesti LGBT Ühingu tegevust eraannetajad, Hasartmängumaksu Nõukogu ehk riik, mille vastu nad ise sõdivad, ja Rosa Luxemburg Foundation, aasta varem oli toetajate seas ka Open Society Foundations ja ILGA-Europe ehk välismaised ühingud.

Vikerruum kujutab endas homoteemalise nänni – peamiselt lippude ja särkide – veebipoodi.

Festhearth on filmifestival, mille toetajate hulgas on muuseas ka Rootsi ja Soome suursaatkond, Rakvere ja Tartu linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital jne. Teisisõnu on nende eralõbu ja voodirõõme kinni maksmas kõik meie ehk maksumaksjad.