ABSURD: Riigikogu enamus kiitis heaks põhiseadusvastase ja julgeolekut ohustava obstruktsiooni

Eesti,
- Updated
EKRE saadiku Peeter Ernitsa ja Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ees on need peamiselt põhiseadusvastased ettepanekud, millega opositsioon lootis Riigikogu töö kokku jooksutada.

Suurem osa Riigikogu liikmeid (reformierakondlased, sotsid ja osa keskerakondlasi) kiitis täna heaks parlamentaarse obstruktsiooni isegi kujul, mis on põhiseaduse vastane, solvav ning kahjustab Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist mainet.

Täna oli Riigikogus hääletusel parlamendi esimehe Henn Põlluaasa (EKRE) eestvedamisel sündinud otsus, mis oleks mõistnud hukka Reformierakonna ja sotside obstruktsiooni, mis on kahjustanud Eesti mainet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hääletusele pandi järgmine tekst:

„Riigikogu juhatus aktsepteerib obstruktsiooni kui parlamendiopositsiooni vahendit, millega demonstreeritakse oma vastumeelsust mõnele parlamendienamuse otsusele. Ent parlamendi töö takistamine peab jääma väärikuse piiridesse. Tuhandete parandusettepanekute esitamine, millest suur osa on põhiseaduse vastased, solvavad, Eesti julgeolekut kahjustavad ja Eesti rahvusvahelist mainet õõnestavad, ei teeni demokraatia huve, vaid madaldavad Riigikogu mainet ning diskrediteerivad demokraatliku riigi toimimist tervikuna. Riigikogu juhatus taunib ja mõistab hukka selliste ettepanekute tegemist ning kutsub parlamendiliikmeid üles loobuma nende esitamisest tulevikus. Põhiseadusest tulenevalt peab parlamendi toimimine olema tagatud igas olukorras ning obstruktsioon ei tohi viia Riigikogu igapäevase seadusandliku töö seiskumiseni.“

Hääletusel oli tekstiga nõus 41 saadikut (kõik 19 EKRE saadikud, 12 Keskerakonna saadikut ja 10 Isamaa saadikut).

Vastu oli 45 ehk kõik Reformierakonna, kõik Sotsiaaldemokraatliku erakonna saadikud ja fraktsioonitu Raimond Kaljulaid. Hääletamata jätsid kaks Isamaa saadikut ja 11 Keskerakonna saadikut.

Seega kiitis Riigikogu heaks opositsiooni kuitahes räige tegevuse Riigikogu töö takistamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused