Absurd: sotsiaalmeedias kustutati Peeter Ernitsa murelugu Eesti maatõugu veistest

Eesti,
- Updated
Peeter Ernits

Vähe sellest, et mõne sotsiaalmeediumi platvormi haldajale ei meeldi Bideni vastane kriitika, sekkub Facebook ka Eesti maaellu.

Hiljuti postitas riigikogu liige Peetere Ernits Facebooki loo sellest, kus andis teada, et üks eesti maatõugu lehmakari võib peagi lihakominaadis lõpetada. Tegemist oli ainsa eestlaste oma tõuga. Ja ta otsis karjale uut omanikku, et lehmi tapamajast päästa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Reaktsioon oli pöörane, selgus, et ühe lehmakarja saatus läheb väga paljudele meist korda. Enam kui seitse tuhat inimest jagas postitust, mu enda telefon oli osavõtlike inimeste kõnedest terve järgmine päev punane. Hea ja soe tunne oli hinges.
Ja siis saabus ootamatu pauk. Neil päevil avastasin, et Facebook on mu lehmapostituse ära koristanud, kuna ohustab nagu relvad, vägivald ja narkootikumid üleilmset rahu,“ kirjeldas Ernits. „Ma olin šokis. Mis toimub? Kuhu me oleme omadega jõudnud kui juba lehmad on muutunud ohuks. Või on ohuks meie, eestlaste oma maatõug ja soov seda päästa?
Ernits palus Eestis Facebooki esindaval Delfil asja uurida. Ja Delfi kirjutaski sellest loo, kus selgus, et haruldaste loomadega kauplemine on Facebookis keelatud.

Ettekäändeks toodi, et see läheb vastuollu sotsiaalmeediahiiglase reeglitega relvade, narkootikumide ja teiste reguleeritud kaupade reklaamimise osas.

„Asja lähemalt uurides ilmnes, et “teiste reguleeritud kaupade” osas peab Facebook silmas muuhulgas haruldasi loomi. Nii ei saa kuritegelikud algatused müüa eksootilisi loomi Facebooki turgude vahendusel. Haruldane loom on aga ka Eesti maatõugu veis,“ kirjutas Delfi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused