Agnes Pulk: feminism ei seisa ammu enam naiste, vaid ainult oma ideoloogiate eest, kus naine on lihtsalt vahend

Rubriik Eesti On
Agnes Pulk

Läinud reedel Pärnus toimunud EKRE Naisühenduse kohtumiste sarjas “Mida naised räägivad?” rääkis  EKRE Pärnu ringkonna juhatuse liige Agnes Pulk, et teda häirib kuvand, mille feministid naisest maalivad.

„Tuleb tunnistada, et nõustun paljude feministide poolt tõstatatud valupunktide ja teemadega, aga ei suuda kuidagi nõustuda nende poolt pakutud lahendustega ega nende nägemusega probleemide põhjustest, põhjustajatest ja probleemide seostest,“ rääkis Pulk. „Samuti häirib mind kuvand, mille feministid naisest maalivad. Feministide sõnumites kirjeldatakse naist kui pidevat ohvrit; naine, kes on täiesti abitu oma elu mõjutama ja muutma, sest alati on tee peal ees mõni „keskealine valge mees” või patriarhaalne süsteem, mis tuleb enne ära lõhkuda.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Agnes Pulga sõnul ei seisa tänapäeva feminism tegelikult enam naiste eest, vaid ainult oma ideoloogiate eest – naine on selles kõiges vaid lihtlabane vahend, keda kasutatakse samamoodi ära, nagu seda tehakse näiteks turunduses, kus naise keha paljastades ja eksponeerides kasvatatakse selle abil müüki – alustades hambapastast ja lõpetades autodega. Agnes Pulk: „On äärmiselt kahetsusväärne, et feminism ei seisa naise keha pühaduse ja privaatsuse eest, vaid kasutab naise keha sama külmavereliselt oma eesmärkideks ära – paljad ja soditud rinnad saavad ju ikka rohkem tähelepanu, kui lihtsalt mõni plakat. On aeg, et tõuseks ka konservatiivsete naiste hääl meie ühiskonnas. Anname hääle tagasi emadele, abielunaistele, kristlastest naistele, naistele, kes austavad ja hindavad traditsioone, naistele, kes tahavad olla naised; kes tahavad oma lapsi kasvatada moraalselt kõlbelises ühiskonnas.“

Kuigi feminismi juured lähevad tagasi Prantsuse revolutsioonini 1830. aastal, sai organiseeritud feminism hoo sisse I naiste konverentsil 1948. aastal Seneca Fallsis Ameerika Ühendriikides.

Veel kõnelesid riigikogu liige Helle-Moonika Helme ja EKRE Pärnu ringkonna juhatuse liige Kaidi Suviste.

Kuigi meedias on püütud jätta rahvuskonservatiividest muljet kui meeste erakonnast, tegutseb EKRE juures väga aktiivne ja jõuline naisühendus, mille üheks tunnuseks on see regulaarne loengute sari. Ka erakonna juhatuses ja volikogus on naiste hulk tähelepanuväärne.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused