Ajakirjanik: “Kaja Kallas, kas teil on põhimõtted?”

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas

Kui Reformierakonna esimehelt Kaja Kallaselt presidendilossi ees küsiti, et kas tal põhimõtteid ei ole, jäi Kallas kohmetult küsijale otsa vaatama. Vaid see meeletu võimuiha, milles ta süüdistas pidevalt Jüri Ratast, peegeldus tema „kinnise suu kohal olevatest suurtest silmadest“, nagu on väljendanud kunagi tema erakonnakaaslane Jürgen Ligi.

Ajakirjaniku küsimus põhimõtete kohta on väga asjakohane, sest lisaks sellele, et Keskerakond on uurimise all, pole Reformierakond nendega varem hästi läbi saanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Just Keskerakond oli see, kes Isamaa ja sotside eestvedamisel lükkas oravad pikalt kestnud võimuperioodilt.

Kõige teravam vastuolu Keskerakonna ja Reformierakonna esimehe vahel tipnes umbes aasta tagasi novembris, kui Kaja Kallas sisuliselt süüdistas Jüri Ratast riigireetmises, mille peale viimane nõudis vabandust või selgeid tõendeid.

Kaja Kallas oli ERR-ile antud usutluses Ratase suhtes väga kriitiline: „Vaadates kõike seda, mida ta peaministrina on korda saatnud, siis Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina ja ma arvan, et see ei ole Eesti huvides,“ arvas Kallas.

Hiljem on vastakuti pillutuid väga teravaid süüdistusi veel, rohkem on Keskerakonda tümitanud just Reformierakond, keda on läbi aegade peetud ülbeks ja autoritaarseks.

Mullu kevadel ütles Kaja Kallas Keskerakonna segaseid rahaasju kommenteerides, et Jüri Ratase juhitud Keskerakond ei erine selles Edgar Savisaare juhitud Keskerakonnast.

“Ärge laske end eksitada, et Jüri Ratas on pealtnäha nii nunnu. Tema juhitud Keskerakond on samasugune, kui oli Edgar Savisaare ajal,” sõnas ta.

Kaja Kallas: Jüri Ratas on kõikidest põhimõtetest loobunud, ERR, 14. november 2019

Kaja Kallas: Jüri Ratas pole suutnud tagada Eesti väärikat valitsemist, Postimees, 30. august 2019

Kaja Kallas: Jüri Ratas üritab Eestit kolkaks muuta, Äripäev, 27. august 2019

Kaja Kallas: Jüri Ratasel ei ole toimivat valitsust, tal on piinlik “Rannamaja” show, reform.ee, 28. oktoober 2019

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused