Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ajaloolisse Supilinna kavandatakse modernseid kortermaju

19.05.2015
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tartu Linnavalitsus andis täna heakskiidu kahe uue kortermaja ehitamisele ajaloolisse Supilinna. Supilinn on väga väärtuslik oma siiamaani säilinud traditsioonilise puitarhitektuuri poolest, mis on moodsas stiilis uusehitustest seni pea puutumata jäänud.

Linnavalitsuse teatel kiideti heaks detailplaneeringu eksiislahendus, mille kohaselt võib Herne tn 45a ja Marja tn 26 kruntidele ehitada nelja–viie korteriga elamud.

Nagu tunnistab ka linnavalitsus, asub 2200-ruutmeetrine planeeritav ala miljööväärtuslikul hoonestusalal. Herne tn krundil praegu asuvad abihooned lammutatakse. Marja tn krundil kaks hoonet õnneks rekonstrueeritakse.

Herne tänavale kavandatakse uut viie korteriga elamut, mille suurim lubatud ehitusalune pindala on 215 ruutmeetrit ja lubatud kõrgus võrdne naaberkrundil asuva hoone absoluutkõrgusega. Marja tn 26 krundil rekonstrueeritavasse hoonesse on planeeritud 4 korterit, lisaks on krundile lubatud ehitada abihoone.

Avalik arutelu detailplaneeringu eskiislahenduse tutvustamiseks toimub 3. juunil kell 15 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas, Raekoja plats 3, III korrus, tuba 303.

Kinnisvaraarendus ajaloolises Supilinnas on varem tekitanud palju pahandust, kui 2013. aastal kirjutas Mihkel Kunnus oma blogis arendajate hoolimatusest praeguste Supilinna elanike ja linnaosa ajaloolise pärandi vastu.