Ajalugu kordub: Kaja Kallas on võtnud üle Jevgeni Kogani rolli ja opositsioon käitub nagu Interrinne omal ajal

Interrinde üks eestvedajaid oli Jevgen Kogan. Ajalugu kordub ja nüüd on tema rolli üle võtnud kaja Kallas.

EKRE saadik Riigikogus Anti Poolamets võrdles TV3 väitluses Kristen Michaliga opositsiooni retoorikat omaaegse Interrindega.

“Leian, et seda võrdlust võib julgelt kasutada, vähemalt senikaua, kuni nad pärast EKRE koalitsiooni minekut nii Eestis kui välismaal hakkasid rääkima natsismi ja fašismi tõusust korrates Putini ametkondade, eriti FSB narratiivi väiksest vastikust natsiriigist,” põhjendas Poolamets.

Ta lisa, et see, kes pole ise fašistiks sõimamist kogenud, võib sirvida 1988-91 aastate venekeelseid ajalehti või tutvuda hoopis Nõukogude Liidu retoorikaga 1920-30ndatel aastatel. Ikka oli Eesti näol tegu ohtliku kodanlik-natsionalistliku või fašistlike kalduvustega “režiimiga”.

“Nüüd siis saame samasugust solki kraesse kaasmaalaste käe läbi. Deja vu,”  lisas EKRE poliitik, jurist ja ajaloolane.

Kes ise interrindelasi tänavalt või televisioonist ei mäleta, sellele teadmiseks, et Interliikumine, ka Interrinne (ametliku nimega Eesti NSV Töötajate Internatsionaalne Liikumine; vene keeles Интернациональное движение трудящихся Эстонской ССР, lühemalt Интердвижение) oli Eestis aastatel 1988–1991 tegutsenud nõukogudemeelne ja Eesti iseseisvuse vastane liikumine.

Selle vastukaaluks tegutses Rahvarinne, mida on võrreldud tänase Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

UU

Kommentaarid