“Ajurünnak”: ideoloogilised fanaatikud jäid võrdses telediskussioonis tõsisesse hätta

Eesti,
- Updated
Ajurünnak 2018.02.28 (Tallinna TV)
©Kuvatõmmis / TTV
Ajurünnak 2018.02.28 (Tallinna TV)

Täna kujunes sotsiaalmeedias üheks põhiliseks arutlusteemaks kolmapäevane Tallinna Televisiooni saade “Ajurünnak”, milles sotsidest feministide ideoloogiline pealetung lõppes haleda põrumisega.

Solarise Apollos olid vestlusringis Riigikogu sotsidest saadikud Marianne Mikko ja Barbi Pilvre ning nende vastastena sihtasutuse Traditsioonide ja Pere Kaitseks esimees Varro Vooglaid ja Tartu Hoiu-laenuühistu nõukogu liige Harry Raudvere, teemana aga oli maha hõigatud sooneutraalsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pühendumata üksikasjalikumalt saates räägitule, mida igaüks võib järelvaadata, peab nõusse jääma ühe kommentaatori arvamusega, et  “ideoloogiatöötajatel pole argumente ja nende ainus võimalus ongi oma ideoloogiat läbi diktatuuri kehtestada.”

Saates paljastus eriti ilmekalt ideoloogilise fanatismi pale, kus avatud ja võrdse diskussiooni raames jäid äärmusliku vasakideoloogia esindajad Marianne Mikko ja Barbi Pilvre tõsisesse hätta, kui monoloogi asemel tuli pidada argumenteeritud dialoogi.

Saates läksid kohe raginal kokku katoliiklasest Varro Vooglaiu ja sotsist feministi Marianne Mikko kardinaalselt erinevad seisukohad. Kuivõrd need ei pruugigi kunagi ühist nimetajat leida, siis peab pigem ära märkima diskussiooni taseme ja seal olid tõesti vastakuti traditsioonide kaitsja selged ja argumenteeritud seisukohad ning sotsist ideoloogiatöötaja loosunglikud väited, millele lisandus veel ka Mikko-poolne oma ilmeksimatuse rõhutamine.

Nii näiteks süüdistas Marianne Mikko Varro Vooglaidu, et too tegeleb siltide kleepimisega, kuid saades saatejuhilt hoiatuse, et teeb ise sedasama, väitis ta, et tema puhul on see teisiti, see polevat siltide kleepimine. Jäädes väitluses ilmselgelt alla, hakkas Mikko süüdistama saatejuhti formaadi rikkumises, mille peale Toomas Kask täpsustas, et saatesse on kutsutud inimesed, kes peaksid oma seisukohti esitama ja nende üle diskuteerima ning täpselt nii see saates ka käib.

Argumentide puudumisel tõi Mikko välja väite, et Eesti on sekulaarne riik ja saatejuht ei tohiks katoliiklikku propagandat eetris lubada. Sellest koorus välja ilmselge äratundmine, et kui sotsid ei suuda ennast sõnadega maksma panna, lähevad nad üle repressioonide õhutamisele.

Marianne Mikko toonitas korduvalt, et arutleda tuleks üksnes tema poolt kitsalt ette antud raamides ning mitte mingil juhul ei tohiks vaadata seda, mis toimub mujal maailmas. Kui Mikko ei suutnud lõpuks oma seisukohti ühegi argumendiga põhjendada, asus ta alusetult ründama saate korraldajaid, et  tegemist on katoliku kiriku poolt kinni makstud saatega.

Marianne Mikko loogika on erakordses vastuolus Eesti Vabariigi aluspõhimõtetega, mille järgi on igaühel südametunnistuse-, mõtte- ja sõnavabadus. Mikko aga püüdis tõestada, et usklikel ei olegi õigust oma arvamusele ühiskonnas, kuna Eestis pole riigikirikut.

Eriti naeruväärne aga oli Mikko väide, et eesti keel on Euroopa Liidus ametlik asjaajamise keel. Eesti eesistumine tõestas ilmselgelt täiesti vastupidist, sest praktikas ei esinenud Eesti esindajad ühelgi olulisel sündmusel eesti keeles, vaid purssisid  enamasti puu-inglise keeles.

Üldiselt aga tuli Varro Vooglaiul ja Harry Raudverel tõestada lihtsat fakti, et sooneutraalsust ei vaja mitte ükski eluala, eriti mitte näiteks liiklusmärgid, mille otstarve on muuta liiklus turvaliseks, mitte järgida väidetavaid inimõigusi läbi inimese sugu varjavate kujundite.

Ja mõistagi oli Marianne Mikko solvunud Harry Raudvere “seksistliku” ütluse “kaunid naised” peale, mistõttu oli oponent sunnitud küsima, kas ta peaks kasutama sõna “emased”? Mikko ja Pilvre poolele asus kaudselt publiku seas olnud Voldemar Kolga, kes rääkis oma rohelisest autost ja kõikelubatavusest neljarattaliste värvi valikul, mille peale Harry Raudvere märkis, et tema jälgib autoostul küll tehnilisi parameetreid.

Saade tõestas ilmekalt, et ideoloogilised fanaatikud on reaalsusest irdunud, nad võtavad tegelikkusest iseendale sobivaid pilte välja ning seejärel proovivad ülejäänud maailma parandama asuda.

Siinkohal tuleb tunnustust avaldada Tallinna TV saate „Ajurünnak“ saatejuhile, kes ei püüdnud ühelegi osapoolele eeliseid anda, vaid laskis neil endil omavahel oma ideid ja arusaamisi argumenteeritult esitada ja teiste omi ümber lükata.

Kogu saadet ei saa ümber jutustada, kuid sotsidest feministide ideoloogilise rünnaku haledat põrumist näeb Tallinna TV kodulehel http://www.tallinnatv.eu/

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused