Alaealist meelitanud egiptlase juhtum: hoidkem naisteahistajad siit juba ennetavalt eemal

Protest vägistamiste vastu EgiptusesProtest vägistamiste vastu Egiptuses

Eesti kohtusüsteem tegi ühe kiire ja õige otsuse, karistades ja välja saates alaealist ahistanud välismaalase.

Harju maakohus mõistis teisipäeval Eestis 13-aastast tüdrukut ahistanud Egiptuse kodanikule Mohamed Ahmed Mohamed Ebrahimile (31) ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga. Pärast kohtuotsust lahkub Ebrahim Eestist ning tema siia naasmine lähiaastail on välistatud, vahendab ERR.

Süüdistuse järgi suhtles Ebrahim internetikeskkonna suhtlusportaalis 13-aastase tüdrukuga seksi teemal ning saatis talle pornograafilise sisuga fotofaile. Mees tahtis lapsega ka kohtuda, kuid Põhja prefektuuri lastekaitsetalituse politseinikud pidasid ta ühes Tallinna kaubanduskeskuses kinni. Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

Kahtlemata on palju neid, kes ütlevad, et pedofiile on ohtralt ka Eesti omas ühiskonnas ja egiptlase juhtumit ei tohiks vaadata tema immigratsioonitausta kontekstis. Paraku lisabki juhtumile tõsidust see, et ahvatleja on pärit islamimaalt, kus lapspruudid ja verinoored naised on rohkem reegel kui erand. Sealses ühiskonnas on ka suhtumine naiste õigustesse märgatavalt konservatiivsem ja naise keeldumise korral minnakse haavumise tõttu lihtsamini ka vägivalla teed.

Immigrantide puhul on oluline nende kuritegudele kiire reageerimine, et neil ei tekiks Kölni massikäperdamiseni viinud kõikelubatavuse tunnet, ning väljasaatmine kohe pärast karistuse kandmist. Kahjuks on karistamatusetunde neisse istutanud ka poliitkorrektsus, mis jätab sageli just pagulas- ja islamitausta märkamata.

Egiptuse ühiskonna üks mustemaid laike on Araabia kevad, mil kümned Kairo tänavatele inimväärsema elu eest võitlema tulnud naised langesid rahvasummas massiahistamiste ohvriks.

Kommentaarid