Alar Laaneman, Leo Kunnas ja veel üle 30 eru- ja reservkaitseväelase kutsuvad üles valima presidendiks Mart Helme

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Leo Kunnas.

34 Eesti eru- ja reservkaitseväelast kutsuvad presidendi valimiskogu liikmeid toetama 24. septembril suursaadik Mart Helme kandidatuuri.

Valimiskogu liikmetele suunatud pöördumises teatavad allakirjutanud, et toetavad Mart Helme riigikaitsealaseid seisukohti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Praegustest presidendikandidaatidest pole keegi peale Mart Helme välja öelnud, mida ta tahab presidendi kui riigikaitse kõrgema juhina teha ja saavutada,“ seisab pöördumises.

„Presidendivõimu piiratusest hoolimata on Eesti presidendil suured võimalused mõjutada kogu meie ühiskonda, olla moraalseks autoriteediks, innustajaks ja suunanäitajaks. Praegusel keerulisel ja ettearvamatul ajal me vajame sellist autoriteeti. Valige riigikaitse kõrgemaks juhiks inimene, kes on valmis seda rolli ka sisuliselt täitma. Valige Eesti presidendiks Mart Helme!“

Üleskutsele on alla kirjutanud Alar Laaneman, Uno Kaskpeit, Riho Breivel, Edgar Ääro, Henn Karits, Mart Savioja, Jüri Kalve, Tõnu Hunt, Lui Jaanson, Raul Öpik, Heldur Toomet, Tõnis Asson, Hillar Tint, Leo Kunnas, Boris Püssa, Raivo Tamm, Rein Kikas, Kalle Dammann, Ain Oks, Mark Majorov, Arvi Miido, Arno Kodu, Ants Ojasoo, Elli Ojasoo, Mati Mumm, Alar Ehala, Meelis Lengi, Toomas Ilves, Silver Ermel, Andres Sikka, Aigar Põder, Endel Pillau, Kaur Kikerpill, Kaido Petermann.

 

ÜLESKUTSE VALIJAMEESTELE

Eesti Põhiseaduse §78 ütleb, et president on kõigi muude kohustuste kõrval ka riigikaitse kõrgeim
juht.

Paraku on see institutsioon siiamaani sisuga täitmata. Ka praegustest presidendikandidaatidest pole keegi peale Mart Helme välja öelnud, mida ta tahab presidendi kui riigikaitse kõrgema juhina teha ja saavutada. (Loe SIIT!)

Loosung „Eesti on hästi kaitstud“ meid ei kaitse. Laiapõhjaline riigikaitse ja esmane iseseisev kaitsevõime tuleb ka tegelikkuses üles ehitada. Ilma selleta ei ole meie riikluse püsimine sugugi kindel. President kui riigikaitse kõrgem juht ei saa siin oma vastutusest kõrvale hoida.

Presidendivõimu piiratusest hoolimata on Eesti presidendil suured võimalused mõjutada kogu meie ühiskonda, olla moraalseks autoriteediks, innustajaks ja suunanäitajaks. Praegusel keerulisel ja ettearvamatul ajal me vajame sellist autoriteeti.

Toetame Mart Helme seisukohti riigikaitse kõrgema juhina.

Eestis ei saa presidenti valida rahvas. Valige riigikaitse kõrgemaks juhiks inimene, kes on valmis seda rolli ka sisuliselt täitma.

Valige Eesti presidendiks Mart Helme!
Allakirjutanud (nimi, auaste)

Alar Laaneman, reserv brigaadikindral
Uno Kaskpeit, reserv kolonel
Riho Breivel, kolonel erus
Edgar Ääro, kolonel erus
Henn Karits, kolonel erus
Mart Savioja, piirivalvekolonel erus
Jüri Kalve, piirivalvekolonel erus
Tõnu Hunt, piirivalvekolonel
Lui Jaanson, kolonelleitnant erus
Raul Öpik, kolonelleitnant erus
Heldur Toomet, kolonelleitnant erus
Tõnis Asson, reserv kolonelleitnant
Hillar Tint, reserv kolonelleitnant
Leo Kunnas, reserv kolonelleitnant
Boris Püssa, reserv kolonelleitnant
Raivo Tamm, reserv kolonelleitnant
Rein Kikas, major erus
Kalle Dammann, reserv piirivalvemajor
Ain Oks, reserv piirivalvemajor
Mark Majorov, reserv major
Arvi Miido, reserv major
Arno Kodu, reserv major
Ants Ojasoo, reserv major
Elli Ojasoo, reserv piirivalveseersant
Mati Mumm, kapten erus
Alar Ehala, kapten erus
Meelis Lengi, kapten erus
Toomas Ilves, kapten erus
Silver Ermel, reserv kapten
Andres Sikka, reserv kapten
Aigar Põder, reserv kapten
Endel Pillau, leitnant erus
Kaur Kikerpill, reserv piirivalve rühmaülem
Kaido Petermann

 

 

Foto TOOMAS HUIK/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused