Alkoholiaktsiisi langetuse esimesed tulemused on lootustandvad – müüginumbrid on Eestis suurenenud

Eesti,
©Scanpix
Vähemalt praegu tundub, et alkoholiostud naasevad Lätist Eestisse.

ERR vahendab Soome ringhäälingu Yle uudist alkoholi müüginumbrite kasvu kohta, mis lubab oletada aktsiisilanguse positiivset mõju.

“Kange alkoholi müük kasvas Eestis juulis pärast aktsiisi langetamist erinevates poekettides 20 kuni 25 protsenti. Osa müügikasvust võib poekettide hinnangul kanda ka jaheda suve arvele,” kirjutab ERR.

Coopi turundusdirektor Andres Lember ütles soomlastele, et kange alkoholi müük kasvanud ennekõike nendes poodides, mis asuvad lõunapiiri lähedal. Samas leidis ta, et kui Lätis langeb 1. augustist alkoholiaktsiis, läheb eestlane taas Lätti alkoholi ostma.

Läti parlament otsustas 8. juulil 51 poolthäälega langetada kange alkoholi aktsiisi 15%. Aktsiisilangetus puudutab üksnes kanget alkoholi ehk ühtegi jooki, mis jääb alla 22%-lise alkoholisisaldusega, see ei mõjuta, kirjutas Ärileht kuu algul. Siit tekib küsimus, et kas lätlaste langetus on piisav, et alkoralli suuna taas sinnapoole suunata?

Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Batsi sõnul tõusis mulluse juuliga võrreldes tänavu kange alkoholi müük isegi neljandiku võrra. Kuigi praegu ei saa Batsi sõnul veel järeldada, millised alkoholiaktsiisi langetamise tegelikud mõjud alkoholi tarbimisele on, on tema sõnul siiski juba praeguseks selge, et mõju on täiesti olemas.

Võib arvata, et Eesti-poolse alkoholiaktsiisi langetuse mõjud selguvad sügisel, kuid tähtis on see, et mõju on siiski juba tuntav ja meie raha on Eestisse naasmas. Juba on räägitud ka soomlaste naasmisest Eesti turule.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused