Alkoholiaktsiisi tulunumbrid aina langevad, aga vastutust selle eest ei võta keegi

Eesti,

Tulusid alkoholiaktsiisist näriti taas vähemaks, aga kogu prohmaka eest ei võta endiselt keegi poliitilist vastutust ja raha voolab jätkuvalt Lätti.

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis avalikustas rahandusminister Toomas Tõniste tänavuseks planeeritud alkoholiaktsiisist laekuvate tulude suuruse, mis on on varem planeeritust jällegi 28 miljoni euro võrra väiksem, saamata jääva käibemaksuta aga jääb riigil tulu saamata koguni 34 miljonit eurot.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelmise aasta riigieelarves planeeriti 2018. aasta alkoholiaktsiisi laekumiseks 341 miljonit eurot, tänavu aprillis avaldatud kevadprognoosiga langes see summa 286 miljonile eurole ehk 55 miljoni võrra. Nüüdne kärpimine tähendab, et rahandusministeerium peab alkoholiaktsiisi arvestuslikest tuludest eelarves arvestama hoopis 258 miljonit, kusjuures väheneb ka käibemaksu laekumine 6 miljoni võrra.

Niisiis on valitsus juba kaks korda pidanud alkoholiaktsiisi laekumise prognoosi kärpima, kuid mida kuidagi ei tule, on puhtsüdamlik ülestunnistus selle kohta, et oma alkoholipoliitikaga astuti räigelt ämbrisse. Ehk siis jääb kolmel valitsuserakonnal endiselt puudu vastutustundest ja valmisolekust tunnistada oma eksimusi. Selle asemel hämatakse igati, veeretatakse vastutus üksteise kaela, vihjataks vääramatule jõule, valetatakse otse näkku või öeldakse lihtsalt, et kõik on korras, mujalt ju raha tuli. Lätti kadunud raha pole justkui kõnet väärt.

Jääb vaid loota, et valijale juba järgmisel kevadel valimiskastide juures kogu Jüri Ratase valitsuse ja selles osalenud erakondade kokkukeeratud jamad meelde tulevad. EKRE aga soovitab endiselt — aktsiisid tagasi algsele tasemele ja raha ei viida enam Lätti, ning naasevad ka Soome turistid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused