Allar Jõks nimetamiskomitee väidetavast politiseerimisest: paanikaks pole põhjust

Eesti,
©UU

Endine õiguskantsler Allar Jõks rääkis, et ei jaga kriitikat nimetamiskomiteesse määratud kahe erakonna liikme kohta, tuginedes riigivara seadusele, kus on toodud nimetamiskomiteede liikmete valimise nõuded.

Seal ei ole nimelt öeldud, et nimetamiskomitee liige ei tohi kuuluda erakonda. Jõks selgitas, et toodud on teised nõuded, näiteks pikaajaline juhikogemus ja laitmatu ärialane maine, vahendab Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et nimetamiskomitee roll on ületähtsustatud, sest see ei nimeta riigifirmade nõukogudesse liikmeid ise, vaid teeb vastavale ministrile ettepaneku. “Ettepanek ei ole siduv ehk minister saab teatud tingimustel ettepanekust keelduda, aga ta ei saa nimetada nõukogusse isikut, keda ta ise sinna soovib,” lisas Jõks.

Jõks tõi näite sellest, kuidas erakondlik kuuluvus pole takistuseks otsuste tegemisel: ERR-i seaduse kohaselt koosneb ERR-i nõukogu kõigist riigikogu fraktsioonide esindajaist ja kellelgi ei tule pähe seetõttu väita, et rahvusringhääling on politiseeritud.

Õiguskantsler Ülle Madise sõnul võivad nimetamiskomitees olla erakondade liikmed, kuid eelkõige peavad nad olema oma ala väga head asjatundjad, kes võtavad ka vastutuse.

Kommentaarid

2 commentsOn Allar Jõks nimetamiskomitee väidetavast politiseerimisest: paanikaks pole põhjust

 • Avatar

  Allar Jõks – persekäinud inimene. Vahepeal nägi, et puha kaabakad ümberringi, eks võib siis ise ka südametunnistuse nurka visata…
  Nüüd siis vaatab, et EI, ikka vist õiglased võidavad, ja on otsustanud, tundub, vist jälle ausaks hakata…
  Sul, risul, tuleb palju vaeva näha, et oma nimi puhtaks pesta. Olgu su tee okkaline !

 • Avatar

  Ülle Madise ajab jälle “punast vahtu” suust välja.
  Meil võtavad kõik juhtivtöötajad avalikus sektoris “vastutuse”…, siis kui on nimetamise aeg, ja hiljem, kui käivad iga kuu raha “seinast” välja võtmas…
  Kuidas see aga reaalsuses käib, seda pole minu silmad veel näinud… (v.a. mõned poseerimised/ silmamoondamis-trikid ministrite poolt.)

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused