Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ambitsioonitu valitsuse rahandusministrit Autorollo taak ei sega

02.02.2021
Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus
© Uued Uudised

Värske rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) tunnistas intervjuus Delfile, et uue valitsuse põhiline ambitsioon oli EKREst lahti saada, rahandusministri koha sai ta tänu sellele, et on Kaja Kallase suur sõbranna ning Autorollo kaasuses ta oma süüd ei näe.

Ta rääkis, et tema isa maksab Autorollo pankrotiprotsessiga seotud võlgu tõenäoliselt elu lõpuni. Advokaat Siim Roodega pole Pentus-Rosimannus pärast kohtuasja lõppu kordagi suhelnud.

Pentus-Rosimannus väitis küll, et uus valitsus on endale seadnud hulga ambitsioone peale selle, et EKREst lahti saadi, kuid välja need ei paista. Pinnimise peale ta siiski tunnistas, et esimene asi on tervisekriis. Kui see lahendatud, siis on mugavusvalitsusel tükk tühja maad ja tuleb kliimamuutuste teema.

2015. aastal astus ta Autorollo skandaali tõttu välisministri ametist tagasi, sest ringkonnakohus oli leidnud, et ka tema on Autorollo asjas vastutav: Autorollot juhtinud advokaat Siim Roode oli allutatud talle ja ta abikaasale Rain Rosimannusele. Riigikohtus Keit Pentus-Rosimannus siiski pääses vastutusest, Roode jäi süüdi. Lühidalt öeldes, tema ta abikaasa juhtisid firmat, Roode täitis nende käske.

Tegemist oli tsiviilvaidlusega, seal ei ole võimalik kedagi õigeks mõista. „Tsiviilvaidluses on sisuliselt võitjad ja kaotajad. Ütleme, kohus leidis, et minul oli õigus,“ märkis uus rahandusminister Pentus-Rosimannus.