Andmekaitseinspektsioon ei suutnud tuvastada, kes asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud dokumendid riigikantseleist meediale lekitas

Rubriik Eesti On
- Updated
Mart Helme

Siseminister Mart Helme märgukirja peale uurimist alustanud andmekaitse inspektsioon (AKI) ei suutnud menetluse käigus kindlaks teha, kes lekitas ajakirjandusele asutusesiseseks kasutamiseks ette nähtud valitsuskabinetile esitatava memorandumi sisu.

Siseminister Mart Helme soovis, et andmekaitse inspektsioon uuriks, mil viisil on ajakirjandus saanud infot kahe juurdepääsupiiranguid sisaldava dokumendi ja selle lisade kohta. Nimelt tegi siseminister need kättesaadavaks riigikantseleile nende peetavas e-kabineti infosüsteemis. Siseministeerium esitas 4. juulil kantseleile memorandumi ja seda valitsuskabineti nõupidamisele teemal „Siseministeeriumi valitsemisala kriisideks valmistumise vajadused“, kirjutab Õhtuleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Dokument oli mõeldud asutusesiseseks teabeks. Paraku võis selle sisu lugeda 15. juulil meediast.

Andmekaitse inspektsioon algatas riigikantselei suhtes menetluse. See lõpetati oktoobri lõpus. „Inspektsioon kontrollis nii siseministeeriumi kui ka riigikantselei ekraanikuvasid ja tuvastas, et juurdepääsupiirangud oli igal juhul dokumentidele lisatud, mistõttu pidi olema dokumentide vaatajatele arusaadav, et tegemist on juurdepääsupiiranguga teabega.

Riigikantselei vastusest lähtuvalt kõiki toiminguid ei logita, mistõttu ei ole võimalik teha väljavõtet, kes täpselt on dokumente vaadanud ja alla laadinud,“ teatab AKI siseministrile. „Lähtudes asjaolust, et on võimatu tuvastada, kes konkreetselt andmeid ajakirjandusele lekitas, lõpetame riikliku järelevalvemenetluse,“ seisab nende kirjas Mart Helmele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused