Andres Raid: veelkord “kaasamisest“ justiitsministeeriumi moodi

Eesti,
©Uued Uudised
Justiitsministeeriumil on kaasamisest oma arusaam. Pilt on illustratiivne.

“Juba pikemat aega on menetluses muudatused võlaõigusseadusesse ja nagu ikka – sinna olla kaasatud kõik huvigrupid. Esitas omapoolse seisukoha ka Üürnike Eesseisus, mis paraku üldisest suundumusest ja tahtest erines ja seda kuskil välja ei pandudki, nagu teiste ja ilmselt „sobivate“ puhul tehti. Sellest oli UU-s ka põgusalt juttu.

Tänaseks on ühtteist selgemaks saanud. Nimelt esitas Üürnike Eestseisus vaide Justiitsministeeriumile ja see puudutas just seda, et miks ÜE seisukohad avalikult kajastamata jäid. Tänaseks on Justiitsministeerium saatnud seltsingule ka ametliku vastuse ja see on midagi sellist, mis tekitab suuri kahtlusi ja äratab suisa võõristust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõigepealt – seltsing esitas vaide, sellest sai justiitsministeeriumi ametniku käsitluses otsekohe pöördumine. Paraku on need kaks täiesti erinevat mõistet ja Justiitsministeeriumi ametnik võiks seda ju ometi teada!

Pöördumine on üks asi, vaie eeldab aga vaideotsust, mis on hoopis teine tera! Justmin otsis endale tsiviilõiguse nõunikku tervelt kuus kuud – kas nüüd siis ongi selline leitud?! Kelle tuttav?! Olgu, see on spekulatsioon, mis paraku baseerub üldisemal  empiirilisel kogemusel.

Mida me sellest vastusest pöördumisele, mida olnud ei olegi, välja loeme?

„ … Seoses Teie poolt pöördumises väljatooduga mööname, et kaasamiseks kasutatav eelnõude infosüsteem (EIS) ei ole ehk kõigis aspektides täiuslik ning meil on kahju, et see on muutnud Teie jaoks eelnõu menetlusprotsessi järgimise keeruliseks.”

Esiteks saame teada, et EIS ( Eelnõude infosüsteem) ei ole täiuslik. Teiseks, seltsing ei saa kuidagi seda protsessi „järgida“, vaid pigem ikka jälgida – kuid mis seal vahet on – Anubis või cannabis?!

Mida veel?

„Selgitame ka seda, et EIS-is ei kajastu kõik väljatöötamiskavatsustele ja eelnõudele esitatud arvamused. Seetõttu ei tähenda ka seal esitatud märkus „arvamusi ei ole esitatud“, et eelnõule ei ole ühtegi avamust saabunud, vaid seda, et neid ei ole EIS-i kaudu konkreetses menetlusetapis esitatud.”

Seega – EIS-is kõik arvamused ei kajastugi, portaalis uitaja saab tutvuda vaid nendega, mis sinna avaldamiseks on sobilikud leitud. Eraldi kirje „pole esitatud“ ei tähendagi tegelikult seda, et polegi esitatud.

Siit edasi pole enam tavamõistusega midagi peale hakata, kuid kes ütles, et peaks üldse hakkama?!“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused